23. marca 2007

V NBA Bryant po tretí raz za sebou pokoril 50-bodovú hranicu

Rozohrávač Los Angeles Lakers Kobe Bryant je vo famóznej forme, vo štvrtok ako štvrtý hráč histórie NBA prekonal v treťom zápase v rade hranicu 50 nastrieľaných bodov. Konto Grizzlies v Memphise ...

NEW YORK 23. marca (WEBNOVINY) - Rozohrávač Los Angeles Lakers Kobe Bryant je vo famóznej forme, vo štvrtok ako štvrtý hráč histórie NBA prekonal v treťom zápase v rade hranicu 50 nastrieľaných bodov. Konto Grizzlies v Memphise zaťažil rovnou "šesťdesiatkou" a prispel tak k víťazstvu Lakers 121:119. "Je to o to krajšie, že sme všetky tri stretnutia vyhrali. Práve v týchto dueloch sme potrebovali zabrať naplno," povedala spokojná hviezda celej súťaže. Zvyšnými troma basketbalistami, ktorým sa podaril rovnaký kúsok ako Bryantovi, sú Wilt Chamberlain, Michael Jordan a Elgin Baylor. Rekord v počte súbojov s "nástrelom" aspoň 50 bodov drží Chamberlain so siedmimi zápasmi v rade. "Cítim sa skvele. Keď som vyrastal, všetci traja boli mojimi idolmi. Je veľkou poctou byť v spoločnosti takýchto hráčov," vzdal hold svojim predchodcom 28-ročný rodák z Philadelphie. Pre Bryanta bol súboj s Memphisom už štvrtým v kariére s aspoň 60 bodmi a dotiahol sa tak na Jordana na druhé miesto v histórii. Aj tu dominuje fenomenálny Chamberlain s 32 takýmito stretnutiami. "Keď sa Kobemu takto darí, nie je toho veľa, čo môžete proti nemu urobiť. Preto je tým, kým je. Je vo skvelej forme, vôbec sa počas stretnutia neunaví," pochválil protihráča Mike Miller, ktorý zaťažil konto Lakers 33 bodmi. Ešte o dva viac zaznamenal líder Grizzlies Pau Gasol.

Phoenix sa stretol so Sacramentom, v súboji žiaril Amaré Stoudemire s 33 bodmi a 21 doskokmi a Suns bez väčších problémov zvíťazili 118:100. "Možno sme už nemali dosť energie, keďže sme v dvoch zápasoch počas dvoch dní za sebou hrali iba s oktetom hráčov. Všetci v kabíne sú veľmi unavení," hľadal príčinu prehry tréner Kings Eric Musselman. Portland odohral vo štvrtok druhý duel bez svojej hviezdy Zacha Randolpha a i v ňom dokázal vyhrať. V New Yorku Trail Blazers triumfovali 92:86. Do domácej zostavy sa po 11 vynechaných stretnutiach vrátil krídelník David Lee. Z hráčov Knicks zaujal iba náhradný rozohrávač Nate Robinson, ktorý premenil osem trojbodových pokusov a duel ukončil s 31 nastrieľanými bodmi.

Detroit sa predstavil v Houstone, nestačil na výkon dvojice Jao Ming, Tracy McGrady a nakoniec svojmu súperovi podľahol 85:91. Rockets viedli po troch štvrtinách už o 17 bodov, no posledná časť im veľmi nevyšla. "Všetci sme tri štvrtiny hrali výborne. V poslednej to už nešlo, no je to dobrá lekcia pred blížiacim sa play off," skonštatoval Jao Ming. Najtesnejší výsledok sa zrodil v Chicagu, ktoré zdolalo Denver 109:108. O výhre rozhodol 0,2 sekundy pred koncom nováčik Tyrus Thomas.

Výsledky - štvrtok:

New York - Portland 86:92

Najviac bodov: N. Robinson 31, Marbury 17, Frye 10 - Roy 24, Jack 15, Magloire 14 (16 doskokov), štvrtiny: 20:26, 24:19, 18:24, 24:23, 19 237 divákov

Memphis - Los Angeles Lakers 119:121

Najviac bodov: Gasol 35 (15 doskokov), Miller 33, Atkins 16 - Bryant 60, Odom 20 (15 doskokov), Walton 11, štvrtiny: 25:34, 29:26, 37:32, 28:29, 16 107 divákov

Chicago - Denver 109:108

Najviac bodov: Gordon 25, Deng 22 (14 doskokov), Hinrich 21 - Iverson 31, Anthony 28, Nené 18 (12 doskokov), štvrtiny: 28:34, 27:17, 27:33, 27:24, 22 646 divákov

Houston - Detroit 91:85

Najviac bodov: Jao 27, McGrady 20, Alston 16 - McDyess 16, R. Wallace a Billups po 13, štvrtiny: 20:15, 28:20, 25:21, 18:29, 17 345 divákov

Phoenix - Sacramento 118:100

Najviac bodov: Stoudemire 33 (21 doskokov), Nash 17 (16 asistencií), Barbosa 17 - Bibby 28, Kevin Martin 19, Garcia 16, štvrtiny: 27:27, 30:25, 32:21, 29:27, 18 422 divákov