23. marca 2007

Cibulková prehrala na turnaji WTA Tour v Miami so Švedovovou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková vo včerajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open (Tier I, dotácia 3,45 milióna USD, tvrdý povrch vonku) v americkom Miami ako ...

MIAMI 23. marca (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková vo včerajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open (Tier I, dotácia 3,45 milióna USD, tvrdý povrch vonku) v americkom Miami ako držiteľka voľnej karty prehrala za 92 minút s Ruskou Jaroslavou Švedovovou 3:6, 1:6. Víťazka novembrového bratislavského turnaja ITF Ritro Slovak Open, momentálne 150. v počítačovom poradí, podľa papierových predpokladov nestačila v Crandon Parku na Floride v premiérovom vzájomnom súboji na kvalifikantku, ktorej v renkingu patrí 84. priečka a vo februári získala na okruhu singlovú trofej v indickom Bangalore. Sedemnásťročná Bratislavčanka, ktorú od začiatku marca pripravuje Vladimír Pláteník, v úvodnom sete okamžitým rebrejkom v šiestej hre vyrovnala na 3:3, ale potom dvakrát v rade znova stratila podanie - 3:6. V druhom dejstve 19-ročná Moskovčanka unikla Slovenke na 2:0, štyrmi fiftínmi bez prerušenia eliminovala stav 0:30, zvýšila na 3:0 a po dažďom spôsobenej prestávke už ovládla dianie na dvorci číslo 7. Cibulková celkovo urobila 10 dvojchýb.

Program druhého dňa hlavných súťaží v Miami vo štvrtok viackrát narušili prehánky. Slovenská kvalifikantka Jarmila Gajdošová z tohto dôvodu napokon neodohrala naplánovaný zápas 1. kola hlavnej súťaže dvojhry proti Kolumbijčanke Cataline Castanovej.