26. januára 2007

V NBA Chicago zdolalo Dallas, Clippers si poradili s Nets

Chicago prerušilo vo štvrtkovom stretnutí na domácej palubovke osemzápasovú šnúru víťazstiev jedného z najlepších tímov NBA Dallas Mavericks (96:85). Kľúčom k triumfu bol defenzívny výkon P. ...

NEW YORK 26. januára (WEBNOVINY) - Chicago prerušilo vo štvrtkovom stretnutí na domácej palubovke osemzápasovú šnúru víťazstiev jedného z najlepších tímov NBA Dallas Mavericks (96:85). Kľúčom k triumfu bol defenzívny výkon P. J. Browna, ktorý strážil Dirka Nowitzkého a v záverečnej štvrtine navyše pridal aj šesť dôležitých bodov. "Dnes sa nám darilo. Mužstvo nepotrebovalo odo mňa veľa v útoku, najdôležitejšie bolo držať sa Dirka a nenechať ho dostať sa do rytmu," skonštatoval spokojný Brown. Nemecký krídelník síce zaznamenal 28 bodov a 11 doskokov, no premenil iba 7 z 22 pokusov z poľa. Mavs sa v tejto sezóne darí, prehrali iba deviaty duel celkove a druhý z posledných 23. "Myslím si, že v útoku sme nehrali tak, ako obyčajne. Dostávali sme sa aj do dobrých pozícií, no nevedeli sme sa v nich presadiť. Celkove sme podali v ofenzíve zlý výkon," povedal po stretnutí Nowitzki.

Druhý štvrtkový duel bol vyrovnanejší, narazili v ňom na seba Los Angeles Clippers a New Jersey a o výsledku sa rozhodovalo až v záverečných sekundách. Cuttino Mobley premenil 0,6 sekundy pred klaksónom rozhodujúcu trojku a stanovil na konečných 102:101. Pre Nets to bola už tretia prehra o jediný bod v rade na šnúre po ihriskách súperov. "V tejto lige musíte očakávať čokoľvek. V posledných troch stretnutiach sme sa dostali do dobrej pozície, no napriek tomu sme vždy prehrali o bod. Nie je to, ako keby sme prehrali o dvadsať a museli rozmýšľať, čo treba zmeniť. Jednoducho nám nevyšlo posledných tridsať sekúnd," vysvetlil sklamaný Jason Kidd. Hviezda New Jersey Vince Carter si v poslednej minúte tretej štvrtiny podvrtla ľavý členok, keď po úspešnej trojke pristála na nohe brániaceho Coreyho Maggetta, no po oddychovom čase sa vrátila späť a nakoniec nastrieľala 33 bodov. Carter sa nedostal v hlasovaní divákov do základnej zostavy Východnej konferencie pre Zápas hviezd, keď ho iba o 3101 hlasov predbehol rozohrávač Washingtonu Gilbert Arenas.

Výsledky - štvrtok:

Chicago - Dallas 96:85

Najviac bodov: Gordon 30, Deng 21, Hinrich 15 - Nowitzki 28 (11 doskokov), Stackhouse 16, Terry 12, štvrtiny: 27:13, 20:28, 20:15, 29:29, 21 822 divákov

Los Angeles Clippers - New Jersey 102:101

Najviac bodov: Maggette a Brand po 18, Mobley 17 - V. Carter 33, Nachbar 17, Marcus Williams 16, štvrtiny: 31:24, 26:16, 24:30, 21:31, 18 476 divákov