Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júna 2013

V nedeľu sa slovenskí veriaci spoja s pápežomSvätý Otec František pozval všetkých veriacich k spoločnej celosvetovej hodinovej eucharistickej adorácii, ktorá sa má konať v čo najväčšom počte kostolov a farností po celom svete v nedeľu 2. ...Zdieľať
urbi et orbi BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Svätý Otec František pozval všetkých veriacich k spoločnej celosvetovej hodinovej eucharistickej adorácii, ktorá sa má konať v čo najväčšom počte kostolov a farností po celom svete v nedeľu 2. júna 2013.


V našom časovom pásme na Slovensku je to od 17:00 do 18:00. Ako informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska, toto výnimočné podujatie sa koná v rámci Roku viery a v blízkosti sviatku Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi.

So Svätým Otcom sa spoja aj biskupi Slovenska. Na adorácie pozývajú vo svojich chrámoch súbežne s tou, ktorá bude vo Vatikáne.

Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský sa zúčastní na hodinovej adorácii vo farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Bratislave - Petržalke. Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko sa v ten istý deň a v tom istom čase pripojí k celosvetovej adorácii vo farnosti Šamorín. V Katedrále - Bazilike svätého Emeráma sa uskutoční hodinová eucharistická adorácia. V Nitre bude viesť eucharistickú adoráciu diecézny biskup Viliam Judák. V Katedrále sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici adoráciu bude viesť diecézny biskup Marián Chovanec.

Biskupi vyzvali farárov, aby takéto adorácie v tomto čase zorganizovali s veriacimi vo svojich farnostiach.

Pri adorácii budú veriaci uvažovať nad témou Jeden Pán, jedna viera. František už stanovil dva hlavné úmysly modlitieb: „za Cirkev na celom svete“, aby ju „Pán robil poslušnou v počúvaní svojho Slova“ a za „rôzne časti sveta, ktoré zažívajú utrpenie nového otroctva, sú obeťami vojen, obchodovania s ľuďmi, obchodovania s drogami, otrockej práce, tiež za deti a ženy, ktoré trpia akoukoľvek formou násilia“.

Modlitby budú aj za tých, ktorí sa nachádzajú v ekonomickej neistote, predovšetkým nezamestnaných, starších, migrantov, bezdomovcov, väzňov a marginalizovaných.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Násilné demonštrácie sa rozšírili už do celého Turecka
<< predchádzajúci článok
Švajčiarsko zasahuje, počet imigrantov z EÚ je neudržateľný

V nedeľu sa slovenskí veriaci spoja s pápežom - diskusné fórum čitateľov