25. augusta 2010

V New Havene Lackovi stop v osemfinále od Istomina

Slovenský tenista Lukáš Lacko sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Pilot Pen Tennis v americkom New Havene v ...

lacko Slovenský tenista Lukáš Lacko

Foto: SITA, AP NEW HAVEN 25. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Pilot Pen Tennis v americkom New Havene v Connecticute (dotácia 663 750 USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku). Slovenská mužská jednotka nestačila v stredajšom súboji osemfinálového 3. kola na Uzbeka Denisa Istomina nasadeného ako pätnásteho a podľahla v troch setoch za 104 minút 2:6, 6:2, 3:6. Dvadsaťdvaročný Lacko prehral s o rok starším súperom vo štvrtom vzájomnom súboji po tretí raz. Uzbek sa v treťom sete rozhodujúcim spôsobom odpútal z 1:1 na 4:1 a jeho slovenský súper už neuskutočnil obrat. Víťaz dominoval na esá 14:4 a mal aj vyššie percento bodov z prvého podania (70 - 59). Lacko teda v generálke na US Open nepridal v tejto sezóne šieste štvrťfinále na podujatí hlavného profesionálneho okruhu, no v New Havene vyhral dva zápasy, získal 20 bodov do počítačového poradia a tiež šek na 10 060 USD.

Slovenský tenista, ktorému patrí v rebríčku ATP 72. priečka, prenechal favorizovanejšiemu súperovi (46.) v prvom sete dvakrát svoje podanie a výsledkom bola po polhodine relatívne hladká prehra 2:6. V druhom dejstve sa po sérii brejkov a rebrejkov Lacko prvýkrát od Istomina odpútal na rozdiel dvoch gemov z 2:2 na 4:2 a napokon sa sériou štyroch víťazných hier v rade tešil z priaznivého výsledku 6:2. V rozhodujúcom sete Istomin, ktorý nasúkal počas stretnutia 14 es, odskočil na 4:1. Za stavu 5:2 mal pri servise Lacka prvý mečbal, ale ešte ho nepremenil. Pri svojom podaní však už nezaváhal a esom premenil druhý mečbal.