29. januára 2010

V NHL vo štvrtok bodoval len Marián Hossa

Vo štvrtkových zápasoch zámorskej NHL sa do kanadského bodovania zapísal iba Marián Hossa, ktorý v zápase San Jose - Chicago (3:4 po predĺžení) prihrával v 9. minúte ...

Hossa

NEW YORK 29. januára (WEBNOVINY) - Vo štvrtkových zápasoch zámorskej NHL sa do kanadského bodovania zapísal iba Marián Hossa, ktorý v zápase San Jose - Chicago (3:4 po predĺžení) prihrával v 9. minúte na tretí gól hostí. Blackhawks viedli v tom čase už 3:0, napokon však o svojom víťazstve rozhodli až v predĺžení. Tridsaťjedenročný Hossa zaznamenal svoju 14. asistenciu v sezóne a celkovo 28. bod, čím sa v štatistikách Slovákov pôsobiacich v NHL dotiahol na tretiu priečku a má rovnaký počet bodov ako obranca Bostonu Zdeno Chára. Ďalší slovenský hráč v drese Chicaga Tomáš Kopecký nebodoval.

V súboji Columbus - LA Kings (1:4) prekonal hranicu 100 gólov v NHL Slovinec v drese "kráľov" Anže Kopitar. Za domáci tím nenastúpil obranca Milan Jurčina a v drese LA Kings odohral Michal Handzuš 17 minút, ale bodovo sa nepresadil. V súboji Philadelphia - Atlanta sa na ľade objavil slovenský obranca Boris Valábik (Atlanta) a prispel k víťazstvu hostí 4:3. Nedarí sa Edmontonu, nevyhral už 12 zápasov v rade, vo štvrtok podľahli "olejári" St. Louis tesne 1:2. Slovenský obranca Edmontonu odohral 22:50 min a k jednému mínusovému bodu si pripísal ešte tri strely na bránku.

Výsledky - štvrtok:

Philadelphia - Atlanta 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)
Pittsburgh - Ottawa 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Carolina - NY Islanders 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Columbus - LA Kings 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Colorado - Minnesota 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Phoenix - Calgary 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Edmonton - St. Louis 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
San Jose - Chicago 3:4 po predĺžení (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1) - Marián Hossa (Chicago) 0+1