Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. februára 2009

V Nitre možno vyrastie polyfunkčný objekt za 60 mil. eurV Nitre možno vyrastie polyfunkčný objekt za približne 60 mil. eur. Polyfunkčný objekt Nový Teremus plánuje v nitrianskom katastrálnom území Chrenová na ploche takmer 10 tisíc metrov ...Zdieľať
BRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) - V Nitre možno vyrastie polyfunkčný objekt za približne 60 mil. eur. Polyfunkčný objekt Nový Teremus plánuje v nitrianskom katastrálnom území Chrenová na ploche takmer 10 tisíc metrov štvorcových postaviť spoločnosť Teremus Property, s.r.o. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý spoločnosť už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (Environmental Impact Assessment - EIA), s výstavbou nového polyfunkčného objektu plánuje investor začať v druhom kvartáli tohto roka, pričom ukončenie výstavby je naplánované o dva roky neskôr.


Polyfunkčný objekt by sa mal skladať z dvoch 13-poschodových blokov a jedného trojpodlažného. V novom polyfunkčnom objekte by malo vzniknúť 215 bytových jednotiek, priestory pre administratívu a občiansku vybavenosť a hotelové zariadenie. Bytové jednotky by mali takmer 600 obyvateľom poskytnúť viac ako 14,6 tisíc metrov štvorcových úžitkovej plochy. Administratívne priestory by sa podľa investičného zámeru mali rozprestierať na ploche takmer 140 metrov štvorcových a pre občiansku vybavenosť bude slúžiť viac ako 4,7 tisíc metrov štvorcových. Hotelové zariadenie by malo poskytnúť potenciálnym záujemcom 197 lôžok. V rámci novostavby je navrhnutá podzemná parkovacia garáž s celkovým počtom 685 parkovacích miest. Na povrchu chce investor postaviť ďalších 23 parkovacích státí.

Spoločnosť Teremus Property vznikla podľa výpisu z Obchodného registra SR v novembri minulého roka. Ovládaná je jednou fyzickou osobou.


SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Autolekárnička bude oranžová, novinkou je karta prvej pomoci
<< predchádzajúci článok
Rozsudok v prípade kauzy sudcu Štefana M. sa odkladá

V Nitre možno vyrastie polyfunkčný objekt za 60 mil. eur - diskusné fórum čitateľov