Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. apríla 2006

V Nitre pokračuje pojednávanie s údajným trojnásobným vrahomNITRA 10. apríla (WN/SITA) – Vypočúvaním svedkov dnes na Krajskom súde v Nitre pokračuje pojednávanie s Petrom L. zo Žirian, ktorý je obžalovaný z troch brutálnych vrážd. Dvoma obeťami sú predavači zlatníctiev, ktoré ...Zdieľať

NITRA 10. apríla (WN/SITA) – Vypočúvaním svedkov dnes na Krajskom súde v Nitre pokračuje pojednávanie s Petrom L. zo Žirian, ktorý je obžalovaný z troch brutálnych vrážd. Dvoma obeťami sú predavači zlatníctiev, ktoré vylúpil v roku 2001. Treťou obeťou je jeho 16-ročná údajná priateľka Katarína H., ktorú našli v lese pri Žiranoch v lete 2001. Podľa obžaloby ju vylákal do lesa, udrel zozadu bližšie nezisteným predmetom, následkom čoho spadla na zem, kde ju dvakrát strelil do hlavy. Potom ju vyzliekol donaha a zakopal do jamy, oblečenie neskôr spálil. Senát dnes vypočúval sestru obete Oľgu A., ktorá obžalovaného nepoznala. Podľa jej výpovede sestra hovorila o svojom priateľovi, ktorý sa volal Peter, nebola si však menom stopercentne istá. Navyše ho videla vraj len z veľkej diaľky. Peter L. poprel, že by mal s obeťou bližší vzťah. Podľa jeho výpovede mu Katarína H. hovorila o svojom priateľovi, ktorý sa volal tiež Peter a údajne robil vyhadzovača v Leviciach.

Peter L. je vo výkone trestu. Najvyšší súd totiž potvrdil rozhodnutie Krajského súdu v Nitre, ktorý ho odsúdil za ozbrojené lúpeže v zlatníctvach na deväť rokov v tretej nápravnovýchovnej skupine. Jeho bývalí komplici pri lúpežiach Jaroslav B. z Piešťan a Ľuboš A. zo Šale, ktorí sú obžalovaní z lúpeže, sú stíhaní na slobode.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Ivan Gašparovič vymenoval 72 profesorov
<< predchádzajúci článok
Dom Elvisa Presleyho sa bude dražiť na eBay