Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. apríla 2006

V pondelok budú ešte písomky z maďarčiny a ukrajinčinyVäčšina maturantov má už síce písomné skúšky za sebou, študenti zo stredných škôl s vyučovacím jazykom maďarským a ukrajinským si vydýchnu až po pondelku. Od rána ich totiž ešte čakajú ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. apríla (WN/SITA) - Väčšina maturantov má už síce písomné skúšky za sebou, študenti zo stredných škôl s vyučovacím jazykom maďarským a ukrajinským si vydýchnu až po pondelku. Od rána ich totiž ešte čakajú písomné práce z maďarčiny alebo ukrajinčiny. Zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským sa chystá 2 902 žiakov. Oveľa menej, len 55 ich bude zo škôl s jazykom ukrajinským.

Tohtoročné písomné maturity odštartovali v pondelok 3. apríla písomnými prácami zo slovenčiny. Od úvodného dňa médiá informovali o tom, že témy písomných prác kolujú večer pred skúškami na internete, takže niektorí študenti sa môžu dobre pripraviť na svoju skúšku dospelosti. Minister školstva László Szigeti i riaditeľka Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ) Anna Butašová však tieto informácie odmietli. Šéf rezortu pred médiami vylúčil, že by k úniku došlo z ministerstva alebo ústavu. Stopercentne sa však nedá podľa neho vylúčiť, že k takémuto "pochybeniu" došlo na školách, kde mali testy v bezpečnostných obálkach počas celého uplynulého víkendu. Butašová však odmietla takéto špekulácie.
Jediný nedostatok, ktorý doposiaľ pripustila sú chybne vytlačené testy zo španielčiny. Ani to však nevidí ŠPÚ ako vážny problém, pretože zo španielskeho jazyka maturovalo len niečo vyše 200 študentov a všetkých ich na nedostatky v testoch vopred upozornili. Znamená to, že nebol nikto z nich znevýhodnený. Písomné maturity pozostávali z testov, ktoré sú súčasťou externej časti maturity a písomnej práce. Tie sú zase súčasťou internej maturity. Testy budú hodnotené centrálne a maturanti sa ich výsledky dozvedia najneskôr 12. mája.

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dom Elvisa Presleyho sa bude dražiť na eBay
<< predchádzajúci článok
Rely Korzika vyhral Loeb, Béreš už na 2. priečke v J-WRC

V pondelok budú ešte písomky z maďarčiny a ukrajinčiny - diskusné fórum čitateľov