Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. októbra 2021

V Nórskom Kongsbergu vyčíňal útočník s lukom a šípmi, o život prišlo niekoľko osôb (video)Pri útoku lukom a šípmi v nórskom meste Kongsberg asi 80 kilometrov juhozápadne od metropoly Oslo zahynulo päť ľudí a ďalšie dve osoby utrpeli zranenia. Informoval o tom spravodajský portál ...Zdieľať
norway_attack_40613 fb604bf293ac47d2a9de409c6810c4ea 676x451 14.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pri útoku lukom a šípmi v nórskom meste Kongsberg asi 80 kilometrov juhozápadne od metropoly Oslo zahynulo päť ľudí a ďalšie dve osoby utrpeli zranenia. Informoval o tom spravodajský portál BBC.


Útok sa stal v stredu podvečer. Polícia dostala prvé hlásenie o 18:13 miestneho času. Zakrátko pre podozrenie zo spáchania útoku zatkli 37-ročného Dána. Polícia sa domnieva, že konal sám, a vyšetruje, či to bol teroristický čin.

Medzi zranenými bol policajt


Nórska premiérka Erna Solbergová uviedla, že správy o incidente boli „desivé“. „Chápem, že mnoho ľudí sa bojí, ale je dôležité zdôrazniť, že polícia to už má pod kontrolou,“ povedala na tlačovej konferencii.

Páchateľ údajne začal útok v supermarkete Coop Extra v západnej časti Kongsbergu. Jeden zo zranených bol policajt mimo služby, ktorý sa v tom čase nachádzal v obchode. Hovorca reťazca neskôr potvrdil „vážny incident“ v ich predajni a dodal, že nikto z personálu nebol fyzicky zranený.

Muž polícii utiekol


Ako uviedol šéf miestnej polície Oyvind Aas, útočníkovi sa po počiatočnej konfrontácii s príslušníkmi polície podarilo uniknúť, ale o 18:47, 34 minút po útoku, ho zatkli.

Jedna svedkyňa pre miestnu televíziu TV2 povedala, že zaregistrovala rozruch a uvidela ženu, ktorá sa snaží skryť, a potom muža stojaceho na rohu s lukom a puzdrom na šípy na pleci. „Potom som videla ľudí bežiacich ako o život. Jednou z nich bola žena držiaca dieťa za ruku,“ priblížila.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Nórskom Kongsbergu vyčíňal útočník s lukom a šípmi, o život prišlo niekoľko osôb (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka Čaputová odcestovala na návštevu Slovinska, pozrie sa aj do národného parku
<< predchádzajúci článok
COOP Jednota opäť potvrdila, že je Superznačka

V Nórskom Kongsbergu vyčíňal útočník s lukom a šípmi, o život prišlo niekoľko osôb (video) - diskusné fórum čitateľov