Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. augusta 2006

V Panamskom prieplave sa začalo vojenské cvičenie Panamax ´06V Paname sa vo štvrtok začalo vojenské cvičenie zamerané na obranu Panamského prieplavu, na ktorom sa zúčastňujú americké námorné jednotky a sily z ďalších sedemnástich štátov. Ako ...Zdieľať

WASHINGTON 25. augusta (WEBNOVNY) - V Paname sa vo štvrtok začalo vojenské cvičenie zamerané na obranu Panamského prieplavu, na ktorom sa zúčastňujú americké námorné jednotky a sily z ďalších sedemnástich štátov. Ako informovalo americké južné velenie, na čele týždňového cvičenia pod názvom Panamax ´06 je mnohonárodný štáb pod vedením amerického námorného admirála. Zúčastnené krajiny budú ako mnohonárodná sila čeliť simulovaným hrozbám pri vstupoch do prieplavu.

Venezuela sa na cvičení zúčastňuje napriek napätým vzťahom s Washingtonom spolu s pätnástimi latinsko-americkými štátmi, medzi ktoré patrí Argentína, Brazília, Čile, Kolumbia, Dominikánska republika, Ekvádor, Salvador, Guatemala, Honduras, Mexiko, Nikaragua, Panama, Paraguaj, Peru a Uruguaj. Ako dodala americká armáda, na cvičení sa podieľajú aj Francúzsko a Veľká Británia.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri EÚ budú rokovať o vojenskej účasti v Libanone
<< predchádzajúci článok
Lesné požiare v Grécku sú už pod kontrolou

V Panamskom prieplave sa začalo vojenské cvičenie Panamax ´06 - diskusné fórum čitateľov