14. júla 2007

V PF po prvom dni Slovensko - Srbsko 1:1

Po sobotňajších dvojhrách víkendového stretnutia Slovensko - Srbsko o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2008 tenisových reprezentačných družstiev žien je podľa všeobecných ...

KOŠICE 14. júla (WEBNOVINY) - Po sobotňajších dvojhrách víkendového stretnutia Slovensko - Srbsko o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2008 tenisových reprezentačných družstiev žien je podľa všeobecných očakávaní vyrovnaný stav 1:1.

V úvodnom zápase v košickej Steel Aréne na tvrdom povrchu Latex-ite pred približne 6000 divákmi domáca jednotka Daniela Hantuchová nedala šancu náhradnej dvojke balkánskeho tímu Ane Timotičovej a za 60 minút vyhrala 6:1, 6:2.
V úrovňou i dramatickosťou strhujúcom druhom súboji hostiteľka Dominika Cibulková napriek extrémne statočnému vzdoru napokon nestačila na líderku výberu kapitána Dejana Vraneša a trojku singlového rebríčka WTA Tour Jelenu Jankovičovú. Dvadsaťdvaročnej Belehradčanke v premiérovom vzájomnom súperení podľahla za 211 minút 5:7, 6:1, 7:9. Slovenka od piateho gemu rozhodujúceho setu dohrávala zjavne zdravotne indisponovaná, hoci ošetrenie (už po piatej hre druhej časti) a viacero masáží nôh s blížiacim sa záverom duelu potrebovala aj čerstvá víťazka wimbledonskej miešanej štvorhry, ktorá po nepremenení svojho prvého mečbalu vyzerala na odstúpenie, ale po približne 15-minútovom zásahu fyzioterapeutov zvládla ešte dve loptičky. Viac už nepotrebovala, ale nad jej nedeľňajším účinkovaním visí
Osemnásťročná Bratislavčanka pochádzajúca z Piešťan Cibulková krátko po súboji s Ruskou Svetlanou Kuznecovovou v 3. kole na Roland Garros opäť čelila takto vysoko renkingovo postavenej súperke a bojovným i tenisovo disponovaným výkonom potvrdila, že jej vyšvihnutie sa o presne 80 miest v počítačovom poradí od konca minulého roka (momentálne 76. pozícia) nie je náhodné. Kontinuálne sa zlepšujúca zverenkyňa Vladimíra Pláteníka priviedla publikom na východe Slovenska do varu, ktorý dosť často musel schladzovať "empajrový" rozhodca Francúz Kader Nouni a raz aj kormidelník domácich Mojmír Mihal.
Víťazka jesenného bratislavského podujatia ITF Ritro Slovak Open Cibulková sa pre zaangažovanosť definitívne stáva miláčikom domácich priaznivcov ako jej mužský vzor Dominik Hrbatý. Pri svojom jubilejnom desiatom vystúpení v tejto prestížnej súťaži sa pustila s jednoznačnou favoritkou, držiteľkou štyroch tohtoročných trofejí na profi-okruhu, do dlhých obojstranne kvalitných a razantných výmen od základnej čiary. Väčšinu trvania súboja s množstvom brejkov, zápletiek, dramatických mikrosituácií a špičkových úderov nebola slabšou aktérkou ako Jankovičová, ktorá nastúpila na svoj 68. tohtoročný zápas vo dvojhre (s 55 triumfami by bola kvantitatívne prvá aj medzi mužmi) a musela proti Slovenke siahnuť doslova na dno síl. Vzhľadom na výsledok druhého dejstva zostane večnou škodou premrhanie náskoku 4:2 vo vstupnom sete. Cibulková, ktorá končila akoby v tranze, napokon v tretej časti doplatila na príliš veľký výdaj energie z úvodných dvoch hodín vynikajúceho zápasu a menej priazne šťasteny. Aj pri mečbale - druhom a využitom - pomohlo súperke "prasiatko".
V nedeľu od 14.00 fedcupové stretnutie Slovensko - Srbsko pokračuje zostávajúcimi dvoma dvojhrami a štvorhrou. V Steel Aréne by sa postupne mali predstaviť Daniela Hantuchová proti Jelene Jankovičovej, po nich Dominika Cibulková s Anou Timotičovou a napokon Hantuchová a Janette Husárová v deblovom súboji proti Jankovičovej a Vojislave Lukičovej. Piatkové nominácie sa podľa reglementu ešte môžu zmeniť.

Slovensko - Srbsko 1:1 po sobotňajších dvojhrách
Daniela Hantuchová - Ana Timotičová 6:1, 6:2 za 60 minút (26, 34)
Dominika Cibulková - Jelena Jankovičová 5:7, 6:1, 7:9 za 211 minút (62, 42, 107)