Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. augusta 2006

V Piešťanoch postavia centrum za 120 miliónovDo troch rokov chce Slovenský paralympijský výbor (SPV) postaviť v Piešťanoch moderné športové zariadenie za 120 miliónov korún. Podľa slov predsedu SPV Jána Riapoša, centrum pomôže ...Zdieľať

PIEŠŤANY 5.augusta (WEBNOVINY) - Do troch rokov chce Slovenský paralympijský výbor (SPV) postaviť v Piešťanoch moderné športové zariadenie za 120 miliónov korún. Podľa slov predsedu SPV Jána Riapoša, centrum pomôže regionálnemu, ale aj celoslovenskému športu, ako aj samotným paralympionikom. Mestské zastupiteľstvo vyhovelo na začiatku júla vedeniu SPV na odkúpenie nepoužívanej nafukovacej haly a priľahlých pozemkov pri zimnom štadióne za 8 miliónov korún. "Chceli by sme preinvestovať okolo 120 miliónov korún s vlastných ako aj súkromných zdrojov, štátnych dotácií a Európskych fondov," uviedol Riapoš. Takmer 100 miliónov korún by stálo vybudovanie novej väčšej haly na mieste súčasnej, ktorá je pre potreby paralympionikov nevyhovujúca. "Taktiež by vznikli športoviská, ubytovanie pre 50 ľudí, možnosť regenerácie, ale aj kancelárske priestory," uviedol Riapoš. V areáli sa už nachádzajú tenisové kurty. "Paralympionici budú mať konečne vlastné športové centrum," povedal Rapoš a dodal, že Piešťany sú pre svoju polohu, či hotely s kapacitou 2 tisíc postelí s bezbariérovým prístupom na centrum predurčené. Zariadenie má slúžiť taktiež na aktívne zapojenie postihnutých ľudí do rôznych druhov športov.

Paralympionikom pomáha spoločnosť Orange Slovensko a.s. "Zasielaním esemesiek na skrátené číslo 876 ľudia podporia 30- timi korunami programy STV spojené so športovou výchovu mládeže, nákup kompenzačných a športových pomôcok pre paralympionikov ako aj na výstavbu centra," uviedol hovorca Orange Peter Tóth. "Obstarávacia cena tenisového vozíka sa pohybuje od 120 do 170 - tisíc korún, kvalitná protéza od 150 do 160 - tisíc Sk a pretekársky handbike až pol milióna," doplnil Riapoš. Hovorca Tóth verí, že výťažok zo zbierky bude šesťciferná suma.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Fica čaká štátnu administratívu významná redukcia
<< predchádzajúci článok
Nový ukrajinský premiér chce skončiť spory s Moskvou