08. apríla 2011

V predohrávke kola zvíťazil Ružomberok nad Dunajskou Stredou

Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - ...

bez nazvu Brankár DAC Ján Novota zachraňuje pred Jánom Maslom v zápase 25. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Ružomberok a FK DAC 1904 Dunajská StredaFoto: SITA/Gabriel Lipták RUŽOMBEROK 8. apríla (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 25. kolo:

MFK Ružomberok - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 70. Ďubek (z 11 m), ŽK: 63. Kostelný, 77. J. Maslo - 43. Hassan, 65. Matůš, 71. Hílek, rozhodovali: Kráľovič - R. Sluk, Cuninka, 920 divákov

Ružomberok: L. Hrdlička - Gallo, J. Maslo, Kostelný, P. Maslo - Ďubek (90.+ Pilár), Blažič, Sivčevič, J. Chovanec - Hoferica - Jakšič

Dunajská Streda: Ján Novota - I. Obert, Hrabáč, R. Konečný, Pavol Ďurica - Hassan (57. Matůš), Boya (77. N'Kendo), Hílek, Helísek - Melinho, M. Tomčák

V prvom polčase muselo hŕstku divákov na tribúnach v Ružomberku bolieť oči. Pod Čebraťom to bola futbalová bieda. Ani jedno z mužstiev si nevypracovalo čo len náznak šance. Domáci sa s podporou silného vetra zmohli akurát na dve propagačné strely, hostia na jednu. Vyslobodením pre hráčov i ľudí v hľadisku bol polčasový hvizd hlavného rozhodcu Kráľoviča.

Druhé dejstvo sa začalo sľubnejšie zásluhou domácich, ktorí sa nasťahovali pred pokutové územie súpera. V 57. min po odrazenej lopte strieľal z diaľky Ďubek, Novota v bránke DAC-u situáciu hravo zvládol. Potom však hra opäť upadla do podpriemeru. Vzruch prišiel až v 69. min - striedajúci Matůš stiahol v Sivčeviča a nariadený pokutový kop Ďubek s prehľadom premenil - 1:0. Ružomberok sa tak dočkal gólu po predchádzajúcich piatich zápasoch pôstu za sebou. V 75. min mali Liptáci ďalšiu veľkú príležitosť. Na Hofericov center si zľava pohotovo nabehol Sivčevič a s jeho prudkou strelou mal Novota plné ruky práce. Aj záverečná štvrťhodina patrila domácim, ich územná prevaha však neviedla k zmene skóre.