02. mája 2010

V semifinále konferencií lepší Boston a Vancouver

V sobotňajších úvodných stretnutiach dvoch sérií semifinálového 2. kola play-off konferencií zámorskej NHL o Stanleyho pohár sa radovali hokejisti Bostonu na ...

boston bruins Boston Bruins

NEW YORK 2. mája (WEBNOVINY) - V sobotňajších úvodných stretnutiach dvoch sérií semifinálového 2. kola play-off konferencií zámorskej NHL o Stanleyho pohár sa radovali hokejisti Bostonu na východe a hráči Vancouveru v západnej časti súťaže.

Boston Bruins doma zvíťazili nad mužstvom Philadelphia Flyers 5:4 po predĺžení a ujali sa vedenia 1:0 na zápasy. Vancouver triumfoval na ľade Chicaga vysoko 5:1, hoci na strelecké pokusy výrazne zaostal - 28:37. Za hostí strávil v tomto dueli 15:17 min na ploche Pavol Demitra. V tíme "jastrabov" nazbieral 2 mínusové body a 4 trestné minúty Marián Hossa, jednu mínusku si pripísal Tomáš Kopecký. Canucks v siedmom z ostatných ôsmich prípadov vstúpili do série úspechom. Naopak, Blakckhawks ťahali na štartovej čiare za kratší koniec už štvrtý raz v rade. Päť gólov teraz inkasovali v rozpätí necelých 23 minút. Príležitosť na reparát budú mať už v pondelok - znova v United Center.

Miroslav Šatan v dueli Bostonu s Philadelphiou zvýšil v 32. min v presilovke na 3:1 a v 48. min sa po jeho prihrávke presadil David Krejčí, ktorého gól znamenal stav 4:2. Hostia však zásluhou presných zásahov Mika Richardsa a Dannyho Briera vyrovnali a o víťazovi rozhodlo až predĺženie. V ňom preukázali pevnejšie nervy "medvede", ktorým zabezpečil triumf v hale TD Garden pred 17 565 divákmi v 74. min aj s prispením kapitána Zdena Cháru Marc Savard. Tento veterán predtým od 7. marca vynechal 25 duelov. Druhý súboj je na programe v pondelok 3. mája znova v Bostone.

Súhrn sobotňajších výsledkov 2. kola play-off (semifinále konferencií) zámorskej hokejovej NHL o Stanleyho pohár:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 1:5 (0:2, 0:3, 1:0) - stav série: 0:1

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Boston Bruins - Philadelphia Fylers 5:4 po predĺžení (2:0, 1:2, 1:2 - 1:0) - stav série: 1:0