24. januára 2012

V semifinále na Australian Open nebude chýbať Roger Federer

Švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil v utorkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (16. - 29. januára, celková dotácia 26 ...

federer roger MELBOURNE 24. januára (WEBNOVINY) - Švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil v utorkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (16. - 29. januára, celková dotácia 26 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) nad Argentínčanom Juanom Martínom Del Potrom za 119 minút presvedčivo 6:4, 6:3, 6:2.

"Som veľmi šťastný. Myslím si, že to bol výborný zápas. Trošku nám robili problémy prechody zo slnka do tieňa priamo na dvorci, ale vyrovnali sme sa s tým. Kvalitný duel," zhodnotil Federer reprízu finále US Open 2009.

Švajčiar do semifinále na úrovni veľkej štvorky postúpil jubilejný 30. raz. Miestny šampión zo sezón 2004, 2006, 2007 a 2010 Federer si medzi najlepšími ôsmimi zmeria sily s víťazom ďalšieho utorkového duelu, v ktorom sa stretnú Čech Tomáš Berdych a Španiel Rafael Nadal.

"Oboch poznám veľmi dobre, nemáme žiadne tajné zbrane. Ten zápas si vychutnám, milujem totiž dobrý tenis," povedal Federer.

Tridsaťročný bazilejský rodák a turnajová trojka Federer si bilanciu proti jedenástemu nasadenému Argentínčanovi vylepšil už na 8:2. So 16 titulmi grandslamový rekordér ťahá sériu 21 oficiálnych zápasových úspechov.

V Melbourne tento rok ešte nestratil ani jeden set, ale v druhom kole jeho súper Andreas Beck nenastúpil.
"FedEx" proti Del Potrovi absolvoval svoj jubilejný tisíci singlový duel na hlavnej profesionálnej úrovni.

Dvojhra mužov - štvrťfinále - utorok:

Roger Federer (Švaj.-3) - Juan Martín Del Potro (Arg.-11) 6:4, 6:3, 6:2 za 119 minút