Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. januára 2011

V Soľníku v novembri nekandidoval nikto, teraz štvrtina obceV obci Soľník v okrese Stropkov sa komunálne voľby vlani v novembri nekonali. Príčinou bol nezáujem o kandidatúru do orgánov obce zo stany občanov. ...Zdieľať
komunalky Ilustračné foto. Foto: SITA/Jozef JakubčoPREŠOV/SOĽNÍK 20. januára (WEBNOVINY) – V obci Soľník v okrese Stropkov sa komunálne voľby vlani v novembri nekonali. Príčinou bol nezáujem o kandidatúru do orgánov obce zo stany občanov.


Náhradný termín volieb bude 12. marca. Odvtedy sa situácia radikálne zmenila. O post starostu sa uchádzajú dvaja kandidáti, poslanecký mandát v päťčlennom obecnom zastupiteľstve chce získať sedem kandidátov. Agentúre SITA to potvrdila zapisovateľka volebnej komisie Anna Halajková. V malej obci žije do 40 ľudí. Počet voličov je predbežne 35. Svojich kandidátov postavila strana KDH, ostatní kandidáti sú nezávislí.

O post starostu sa uchádza ešte stále úradujúci starosta 31-ročný ekológ Ľubomír Karaman ako nezávislý kandidát. Po štyroch rokoch vládnutia vlani v októbri nemal chuť si to zopakovať. Pre agentúru SITA vtedy povedal, že štát dáva malým obciam zanedbateľný balík peňazí, z ktorého sa nedá nič urobiť. Čo dokázal, na všetko si musel zohnať externé zdroje cez projekty, ktoré zastrešila nezisková organizácia. Jeho protikandidátkou bude 30-ročná Renáta Slivková, ktorú postavilo KDH.

Kresťanskí demokrati nominovali aj štyroch kandidátov na poslancov. Ich súpermi budú traja nezávislí kandidáti. V Prešovskom kraji by sa mali voľby v náhradnom termíne konať v piatich obciach (Hudcovce, Harakovce, Červená Voda, Legnava, Soľník). Voľby sa v nich budú konať buď preto, že v riadnych komunálnych voľbách bolo málo, prípadne žiadni kandidáti, alebo prví dvaja kandidáti dosiahli rovnaký počet hlasov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Panasonic Electronic Devices Slovakia prepustí 90 ľudí
<< predchádzajúci článok
Izraelčan vykradol českú banku. Odišiel s tromi miliónmi

V Soľníku v novembri nekandidoval nikto, teraz štvrtina obce - diskusné fórum čitateľov