Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. júna 2007

V Španielsku chcú skoncovať s motivovaním slabších klubov



Predstavitelia Španielskej futbalovej federácie vyhlásili, že chcú skoncovať s "motivačnými platbami", ktoré údajne platia niektoré kluby v boji o titul slabším a menším mužstvám za to, že ...



Zdieľať

MADRID 12. júna (WEBNOVINY) - Predstavitelia Španielskej futbalovej federácie vyhlásili, že chcú skoncovať s "motivačnými platbami", ktoré údajne platia niektoré kluby v boji o titul slabším a menším mužstvám za to, že vyhrajú nad silnejším klubom bojujúcim o ligový primát. Už roky sa totiž v španielskom futbale objavujú podozrenia, že najbohatšie kluby nabádajú menšie k dobrému výkonu proti ich bezprostredným konkurentom.

V súvislosti s blížiacim sa vyvrcholením španielskej La Ligy sa tieto obvinenia dostali aj na stránky španielskych športových novín. "Vieme, že niečo také existuje. Nemôžeme však nič robiť, kým nebude podané konkrétne obvinenie," uviedol hovorca Španielskej futbalovej federácie a dodal: "Niekoľko ich bolo už v minulých rokoch. Avšak nikdy sa nám tieto obvinenia nepodarilo dokázať, a preto neboli vynesené ani žiadne tresty."

Denník Marca dokonca uviedol, že Real Mallorca má v prípade dobrého výsledku v nedeľňajšom zápase s Realom Madrid sľúbené 2 milióny eur. V prípade víťazstva v tomto zápase by hráči "bieleho baletu" získali pre klub už jubilejný 30. domáci titul v histórii. Denník taktiež informoval, že každý hráč Realu Zaragoza dostal za minulotýždňovú sobotňajšiu remízu s madridským Realom 50 tisíc eur od FC Barcelona, ktorý tiež bojuje o titul. Pred nedeľňajším posledným 38. kolom je Real na prvom mieste s rovnakým počtom 73 bodov ako FC Barcelona, pre Raúla Gonzaleza a spol. však hovoria lepšie vzájomné zápasy. Na rekordný tridsiaty ligový titul v histórii klubu tak stačí zverencom trénera Fabia Capella trojbodový zisk v domácom dueli s Realom Mallorca.

SITA,AFP,AP



© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Matthäus skončil v Salzburgu
<< predchádzajúci článok
Hantuchová postúpila na turnaji v Birminghame do 2.kola

V Španielsku chcú skoncovať s motivovaním slabších klubov - diskusné fórum čitateľov