Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. augusta 2011

V stredu nás čaká extrémne teploPo tropickom utorku nás čaká tropická streda. Počas dňa môžeme očakávať jasno až polooblačno, ojedinele pri prechodne zväčšenej oblačnosti nastanú prehánky a búrky. Denná ...Zdieľať
pocasie horucavy leto BRATISLAVA 24. augusta  - Po tropickom utorku nás čaká tropická streda. Počas dňa môžeme očakávať jasno až polooblačno, ojedinele pri prechodne zväčšenej oblačnosti nastanú prehánky a búrky.


Denná teplota by sa mala vyšplhať na 32 až 37 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši bude okolo 30 stupňov. Slovensko teda čaká extrémne teplo. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 23 stupňov.

Viať bude prevažne južný vietor do 4 m/s (15 km/h).

Tropické teploty prekonávali na Slovensku rekordy
Búrky z tepla narobili na Spiši problémy

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na stredu výstrahu druhého stupňa pred vysokými teplotami. Platí od poludnia do 18:00 pre regióny Záhorie, Podunajská nížina - západ a Podunajská nížina - východ. Teploty by sa tu mali vyšplhať až na 37 stupňov Celzia. Pre oblasť stredného Slovenska platí pre vysoké teploty od stredajšieho poludnia výstraha prvého stupňa.
 

Aktuálné počasie tu


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zadržali podozrivého z účasti na vražde Politkovskej
<< predchádzajúci článok
Video: Washington zasiahlo zemetrasenie, pocítili ho aj v New Yorku

V stredu nás čaká extrémne teplo - diskusné fórum čitateľov