13. septembra 2006

V stredu prekvapením 2. kola vyradenie Dubnice

Po minulotýždňových postupoch dvojice MFK Ružomberok "B" a FC ViOn Zlaté Moravce a utorkových siedmich dueloch (ďalej idú FC Nitra, Rimavská Sobota, MŠK Žilina, B. Bystrica "A", Slovan "B", ...

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) - Po minulotýždňových postupoch dvojice MFK Ružomberok "B" a FC ViOn Zlaté Moravce a utorkových siedmich dueloch (ďalej idú FC Nitra, Rimavská Sobota, MŠK Žilina, B. Bystrica "A", Slovan "B", Tatran Prešov a FC Senec) sa v stredu rozhodlo o ďalších piatich postupujúcich do 3. kola Slovenského pohára vo futbale 2006/2007. Najväčším prekvapením je vyradenie účastníka najvyššej súťaže - Corgoň ligy tímu ZTS Dubnica, ktorý prehral na pôde Nemšovej 0:1 po góle Vercholu v prvom polčase. V zostávajúcich štyroch dueloch už postupovali favoriti. Močenok si doma poradil s SFM Senec presvedčivo 4:0 a po víťazstve 1:0 v Dolnom Kubíne idú ďalej aj Michalovce. Dramatické duely videli diváci v Turčianskych Tepliciach a vo Vrábľoch, kde Inter Bratislava, resp. Spartak Trnava postúpili až po strelách z bieleho bodu.

Zostávajúce dva duely z celkovej šestnásťzápasovej "porcie" Spišská Nová Ves (II. liga) - MFK Ružomberok a Slovan Duslo Šaľa (I. liga) - Artmedia Bratislava sa uskutočnia až v utorok 10. októbra 2006.

Druhé kolo SP sa hrá rovnako ako 1. kolo jednokolovo. V prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach sa zápas nepredlžuje, o postupujúcom rozhodnú strely zo značky pokutového kopu. Do 3. kola Slovenského pohára, ktoré bude 24. októbra 2006, postúpi 16 tímov.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 2. kola Slovenského pohára vo futbale 2006/2007:

ŠK Aqua Turčianske Teplice (I. liga) - Inter Bratislava 2:2 (0:0) - na pok. kopy 4:5, do 3. kola SP postupuje Inter

Góly: 51. M. Jeťko, 62. Kempný - 52. Peter Majerník, 74. Hejčík, ŽK: 32. Kravárik - 57. Paulík, 72. Bončo, rozhodovali: Vnuk - E. Cuninka, Kéry, 900 divákov

V stretnutí 2. kola Slovenského pohára sa stretli mužstvá, ktoré viedli bývalí kolegovia z majstrovskej Žiliny - Jurkemik a Šimček. V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal, druhý bol už omnoho dramatickejší a zrodili sa v ňom štyri góly. Na Jeťkov presný zásah v 51. min odpovedal o 70 sekúnd Majerník a na Kempného gól pre zmenu reagoval Hejčík presnou strelou po zemi. Obaja tréneri sa po zápase zhodli, že nebolo vidieť výkonnostný rozdiel medzi prvoligistom a účastníkom najvyššej slovenskej súťaže.

Spartak Vráble (II. liga) - Spartak Trnava 1:1 (0:0), na pok. kopy 2:4, do 3. kola SP postupuje Trnava

Góly: 68. Tesársky - 63. Gonda (vl.), ŽK: 26. Turtenwald, 65. Čakajík, 69. Kriss (všetci Trnava), rozhodovali: Pavlík - Košecký, Mikulaj, 2050 divákov

V kvalitnom futbalovom stretnutí, keď v prvom polčase mali navrch domáci, Trnavčania nevyužili stopercentnú šancu, keď po nariadenej penalte v 26. min Sninský trafil iba do brvna. O štyri minúty neskôr Tesársky z priameho kopu opečiatkoval takisto len hornú žrď Hrdinovej brány. V druhom dejstve obe mužstvá hrali akoby na udržanie bezgólového stavu. V 60. min Balko ideálne našiel Tesárskeho a ten tvrdou strelou dostal domácich do vedenia. Krátko na to Gonda v snahe odvrátiť loptu po centri Čtvrtníčka prekonal vlastného brankára a bolo vyrovnané. V penaltovom rozstrele mali od začiatku navrch hostia, za domácich nepremenili Gonda a Tužinský a za Spartak nebol úspešný jedine Kopúnek.

FKS Nemšová (II. liga) - ZTS Dubnica 1:0 (1:0), do 3. kola SP postupuje Nemšová

Gól: 34. Verchola, ŽK: 58. Kresánek, 69. Verchola, 89. Laco, 90. Kopčan - 51. Ižvolt, rozhodovali: Richtárik - Medveď, Jankovič, 280 divákov

Pohárový zápas začal z oboch strán veľmi opatrne a prvých pätnásť minút sa hra odvíjala len medzi šestnástkami. Obaja súperi vychádzali zo zabezpečených obrán a čakali na chybu. Tá rozhodujúca napokon prišla v 34. min, keď sa po rohovom kope domácich dostal k odrazenej lopte stopér Verchola a strelil jediný, postupový gól.

ŠK Eldus Močenok (I. liga) - SFM Senec (II. liga) 4:0 (2:0), do 3. kola SP postupuje Močenok

Góly: 9. a 89. Bernáth, 29. Uzola, 87. Pavlovič, ŽK: 12. Tyčiak, 78. Dojčan - 8. Pupík, 14. Kolomy, 33. Karč, rozhodovali: Matúš - Kubica, Vician, 220 divákov

Začiatok stretnutia zobrali domáci vážne. Hrali veľmi dobre kombinačne, čo napokon prinieslo ovocie v podobe dvoch úvodných gólov. Aj ďalší priebeh zápasu sa niesol v znamení prevahy domácich, okrem začiatku II. polčasu, keď prenechali iniciatívu hosťom, ktorí trikrát ohrozili brankára Gálu z priamych kopov. To bolo však z ich strany všetko a Močenok potom vďaka väčším skúsenostiam s prehľadom kontroloval hru. Na záverečné góly, ktoré padli po rýchlych a presných kombináciách, si však domáci museli počkať až do záveru stretnutia.

MFK Dolný Kubín (II. liga) - MFK Zemplín Michalovce (I. liga) 0:1 (0:1), do 3. kola SP postupujú Michalovce

Gól: 31. M. Tóth, ŽK: 23. Čarnota, 86. Bača - 21. A. Devečka, 59. Marec, rozhodovali: Chmura - Laskovský, Tabiš, 850 divákov

Michalovčanom stačil na trávniku snaživého druholigistu na postup jediný gól. Po polhodine hry skóroval Miroslav Tóth a zabezpečil favoritovi postup do 3. kola.