Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. januára 2018

V Taliansku našli 250 figúrok odcudzených zo starožitných betlehemovNa snímke objavené figúrky zo starožitných betlehemov, 12. január 2017, Taliansko.Zdieľať
Na snímke objavené figúrky zo starožitných betlehemov, 12. január 2017, Taliansko. Foto: TASR/AP
Rím 12. januára (TASR) - Talianskej polícií sa podarilo opätovne získať približne 250 ručne vyrobených figúrok z betlehemov z 18. storočia, ktoré boli v ostatných rokoch odcudzené z kostolov a súkromných domov. S odvolaním sa na políciu o tom v piatok informovala agentúra AP.


Hodnota objavených figúrok pastierov vytvorených v tradičnom neapolskom štýle sa odhaduje na viac ako dva milióny eur, ich umelecká i kultúrna hodnota je však podľa polície nevyčísliteľná. Získané predmety polícia predstavila na piatkovej tlačovej konferencii, na ktorej poskytla detaily nálezu.

Vyšetrovanie viedol hlavný prokurátor mesta Isernia Paolo Albano, ktorý uviedol, že úrady dosiaľ identifikovali oprávnených vlastníkov iba pri 49 nájdených figúrkach. Pokiaľ neidentifikujú aj ostatných majiteľov, zveria policajti zvyšné predmety bližšie nešpecifikovanej talianskej nadácii.

Hodnota objavených figúrok pastierov vytvorených v tradičnom neapolskom štýle sa odhaduje na viac ako dva milióny eur, ich umelecká i kultúrna hodnota je však podľa polície nevyčísliteľná. Foto: TASR/AP

Neapolskí remeselníci sú po celom svete známi svojou výrobou mimoriadne realistických betlehemov, ktoré počas Vianoc často zaberú celé talianske obývačky.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
JAVORČÍK: Slovensko podporuje európsku perspektívu Ukrajiny
<< predchádzajúci článok
Analytik: Bezpečnostná situácia na Ukrajine je viac-menej stabilná

V Taliansku našli 250 figúrok odcudzených zo starožitných betlehemov - diskusné fórum čitateľov