06. januára 2012

V Tipsport extralige dominovali domáce tímy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 36. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012: Výsledky: HC Košice - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) ...

miroslav preisinger BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 36. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012:

Výsledky:
HC Košice - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HK AutoFinance Poprad - MHC Mountfield Martin 6:3 (0:2, 4:0, 2:1)
HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
HC'05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

I. tretina

Košickí hokejisti po vysokom víťazstve v Skalici nastúpili pred domácim publikom s cieľom potvrdiť svoj výkon z ľadu súpera. Trenčania však hrali disciplinovane a zodpovedne v defenzíve a navyše útočník Sojčík v 12. min trafil žrď Hylákovej bránky. Vzápätí však po Spilarovej prihrávke otvoril gólový účet zápasu Košičan Gron. V predposlednej minúte úvodnej tretine si obaja hráči zopakovali spoluprácu v obrátenom garde, ale Spilar tesne minul bránku.

II. tretina

V druhej tretine sa viac bojovalo, no aj tak sa diváci dočkali v predposlednej minúte gólu, ktorý strelil od modrej čiary Kolba. V tom čase hrali Košičania presilovku piatich proti štyrom.

III. tretina

V záverečnej tretine hosťom nechýbala snaha gólovo sa dotiahnuť a v 49. min po Gašparovičovej prihrávke znížil Tybor na 1:2. Vzápätí však upokojil domácich gól Draveckého.

V koncovke zápasu sa v 56. min po nešetrnom zákroku pri mantineli zranil Gmitter, ktorý so zakrvavenou tvárou opustil ľadovú plochu.

Reakcie:
Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Chceli sme nadviazať na náš výkon v Skalici, čo sa nám aj podarilo. Bol to ťažký zápas. Ďakujem mojim chlapcom za bojovný výkon a prístup k celému duelu."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Nepodali sme zlý výkon a najmä v druhej tretine sme dominovali. Žiaľ, doplatili sme na našu nedisciplinovanosť a vylúčenia. Košičania boli lepším tímom, predsa len majú viac skúseností. Ja som dal napriek tomu, že máme mladý tím, príležitosť aj dvom juniorom."

Góly: 12. S. Gron (Spilar, Michel Miklík), 39. Kolba (Michel Miklík), 49. Dravecký (P. Bartoš) - 49. Tybor (J. Gašparovič)
Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Kubuš, Brüggemann - M. Korba, P. Korba, 5594 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Slimák, Martin Chovan - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Spilar - Gmitter, Marcel Baláž, T. Petruška - Marcel Haščák, D. Pašek, Mlynarovič
Trenčín: Hiadlovský - Hlubuček, E. Bednár, M. Biro, Gabriš, Vizváry, Štindl, M. Habšuda, Nechala - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Radulay, P. Kopecký, M. Filo

I. tretina

Stretnutie sa začalo v solídnom tempe. Prvé príležitosti na otvorenie skóre mali hostia pri vylúčení Drábeka, ale domácich podržal gólman Laco. Žilina zvyšovala obrátky. V 5. min Sýkora trafil len do betónov, dve čisté gólové príležitosti mali v 7. a 8. min Richard Huna a Drábek, ktorí sami pred gólmanom neuspeli. Následne Žilinčania nevyužili na dvakrát početnú prevahu, naopak Garip Saliji, ktorý naskočil na ľad pri druhom vylúčení išiel sám na Laca, ale nepresadil sa. V 15. min domáci využili zaváhanie obrany hostí v strednom pásme. Richard Huna nezištne prihral svojmu bratovi Róbertovi a ten sám pred Fedorom nezaváhal - 1:0.

II. tretina

Druhá tretina bola hokejovo slabšia, bola najmä o vylúčeniach. Obe mužstvá mali túto výhodu 4-krát, ale ani jeden tím to nevyužil.

V 30. min mohol vsietiť kontaktný gól Martin Segľa, ale Laco bol aj tentokrát pozorný. V 35. min sa Sýkora dostal cez nitriansku obranu a zakončil - 2:0.

Hokejovo najslabšia bola tretia tretina. V 45. min domáca obrana vyrobila veľkú hrúbku, Mašlonka sa ocitol sám pred Lacom a vsietil kontaktný gól. Nitre tento presný zásah dodal sily, snažila sa o vyrovnanie, ale veľa príležitostí si jej hráči nevytvorili. V závere zápasu odvolal tréner hostí brankára a Róbert Huna do prázdnej bránky spečatil žilinské víťazstvo.

Reakcie:
Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Vyhrali sme a zisk troch bodov teší, aj keď sme sa dosť natrápili. Nepodali sme optimálny výkon, na aký sme v domácom prostredí zvyknutí. V koncovke nám chýbalo viac agresivity a dôrazu. Vytvorili sme si dost príležitostí aj na viac gólov. V poslednej tretine sme však inkasovali a trápili sme sa až do konca."

Karol Kolečáni (tréner Nitry): "Po víťazstve nad Slovanom sme chceli zopakovať výkon aj v Žiline, to sa nám podarilo len čiatočne. Žilina hrá koncentrovaný hokej, má organizovanú obranu a rýchle protiútoky. My sme mali dobrý začiatok, po hrubej chybe sme však inkasovali prvý gól. V druhej tretine sme boli často vylučovaní, čo nás stálo veľa síl. Aj druhý gól sme dostali po chybe v našich obranných radoch. V tretej sme znížili, mali sme nejaké šance, ale jedným gólom sa zápas ťažko vyhráva."

Góly: 16. Róbert Huna (Richard Huna, P. Sivák), 35. T. Sýkora (Ďurkech), 60. Róbert Huna (Richard Huna, Dlouhý) - 45. Mašlonka
Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: Ďurák (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Kacej, Navrátek, 1724 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - T. Sýkora, Linet, J. Kubiš
Nitra: I. Fedor - Rais, Ďurák, Gurčík, M. Hruška, Hrudík, Árvay, K. Grman - Kropáč, M. Štefanka, G. Saliji - Hrnka, Valčák, Mašlonka - Martin Segľa, Káčer, Fojtík - Klíma, Piačka, Šumichrast

I. tretina

Poprad začal o poznanie lepšie. Zverenci trénera Svozila boli aktívnejší a dôraznejší, hosťujúci Šimko musel niekoľkokrát zasahovať. Po dvoch minútach hry dobre tečoval Rapáč, Vandas už nedokázal doklepnúť puk do siete. Úvodný tlak domácich opadol a k slovu sa dostali i Martinčania. V 10. min sa do dobrej pozície dostal Važan, netrafil a z gólu sa netešila ani martinská druhá päťka, ktorá riadne zavarila Šimonovičovi. O niečo neskôr si to martinský útočník dokonale vynahradil, spracoval ideálny pas Markoviča a pomedzi Šimonovičove betóny otvoril skóre - 0:1. Šance mali i Popradčania, no strely Rapáča či Vandasa kryl martinský gólman. V defenzíve však vôbec neboli presvedčiví a doplatili na to, keď druhý gól pridal v koncovke sa trápiaci Themár.

II. tretina

V 22. min Kroták posunul puk Škovirovi, jeho bekhend skončil na Šimkovi.

Vzápätí z rýchleho brejku príklepom vystrelil Takáč, ani on nedal. Popradčania sa radovali až po Kuľhovej strele z prvej, Šimkovi nedal šancu - 1:2.

Vzápätí Vartovník fauloval a po deviatich sekundách martinský gólman kapituloval druhý raz, strelcom bol Balán - 2:2.

Martinčania mohli trestať v presilovej hre, Šimonovič svoj tím Drgoňa i Markoviča podržal. Mountfield však znovu zaspal na vavrínoch a za pol minúty inkasoval od Kuľhu a Vaica a zápas razom ovládli domáci. Tí sa síce následne bránili viacerým oslabeniam, aj so šťastím však svoj náskok udržali.

V úvode tretej tretiny mohol skórovať Vandas, v poslednej chvíli ho Brcko odstavil od puku len za cenu faulu. Poprad pridal i piaty gól, Hlinka vyhral buly a Takáč tečoval Fabianovu strelu - 5:2. Martin vsadil všetko na útok, nedokázal však vyprodukovať finálnu prihrávku a Šimonovič nemal veľa roboty. Šiesty gól "kamzíkov" pridal po Balánovej nahrávke Svitana, Martinčania odpovedali Galambošovou presnou muškou - 6:3. Domáci už Mountfield k zdramatizovaniu duelu nepustili a bez problémov potvrdili rolu favorita.

Reakcie:
Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Nabádali sme hráčov, aby si nevšímali maródku v tíme súpera, veď aj podľa súpisky vyzeral byť Martin v kompletnom zložení. Začali sme dobre, ale zmrazili nás góly súpera. V kabíne sme si povedali, aby sme súpera nepúšťali do brejkov. Naštartovali sme sa v presilovkách, v ktorých sme dali góly. V ďalšom priebehu sme zápas už kontrolovali, ale niektorí hráči prestali korčuľovať a vylúčeniami sme si skomplikovali život."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Do Popradu sme cestovali s úmyslom, aby sa naša hra opierala najmä o dobrú defenzívu v strednom pásme a plánovali sme sa sústrediť na kontry. Prvú tretinu nám táto hra vychádzala. Zase sme však prišli o zranených Moceka a Markoviča a mužstvo sa nám rozpadlo. Domáci našu slabosť v ďalšom priebehu dokonale využili, začali korčuľovať a po pár góloch bolo zrazu po zápase. Do tretej tretiny sme sa ešte snažili zmeniť systém hry, začali sme súpera napádať, ale sily na zvrat nám už chýbali."

Góly: 14. Kuľha (Koskinen), 24. Balán (P. Svitana, Kovačevič), 34. Kuľha (Koskinen), 35. Vaic (Balán, D. Brejčák), 44. S. Takáč (Fabian, Miroslav Hlinka), 50. P. Svitana (Balán, Kovačevič) - 14. Michal Važan (J. Markovič, Galamboš), 17. Themár (Matejka), 51. Galamboš (Michal Važan)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - M. Orolín, J. Tvrdoň, 1466 divákov

Poprad: Šimonovič - Pentikäinen, R. Suchý, D. Brejčák, Kovačevič, Fabian, Jáchym, A. Novotný, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, R. Rapáč - Homa, Miroslav Hlinka, S. Takáč
Martin: M. Šimko - Brcko, Drgoň, Vartovník, M. Výborný, Matejka, Mocek, Tupý, Perniš - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Miroslav Ižvolt - Themár, Macejka, Šišovský - Sobota, J. Cíger, Škumát

I. tretina

Slovanu stačilo 45 sekúnd na prelome 4. a 5. min, aby získal po sklamaní v Nitre hernú pohodu. Dve identické akcie zakončili dorážkami za Škrečkov chrbát Preisinger a Bakoš. Najskôr vykorčuľoval spoza bránky Sloboda, ktorého pokus o zasunutie zvolenský brankár vyrazil len pred Preisingera a ten zasunul puk prvýkrát do siete. Následne ukázal dravosť Lipiansky, predral sa až pred bránku, namiesto zakončenia ju ešte obkorčuľoval a po jeho strele poskakujúci puk v bránkovisku upratal Bakoš. Hre chýbalo v prvej dvadsaťminútovke väčšie tempo i viac vzruchu pred oboma bránkami. Slovan bol aktívnejší, zvolenské príležitosti likvidoval pozorný Konrád.

II. tretina

V úvode druhej časti hry získal Slovan dlhú presilovku o dvoch hráčov a po sérii prihrávok poslal puk do siete nekrytý Bulík - 3:0.

Na zvolenskej strane bol aktívny najmä Baláž, ale z dvoch dobrých možností v polovici zápasu Konráda ani raz neprekonal.

Zvolenčania sa smerom dopredu viac snažili, dostali sa do dobrých príležitostí, ale najväčšiu šancu na gól spálil na opačnej strane Kudrna, ktorý po prečíslení trafil len Škrečkovu lapačku.

V 48. min mohol zvýšiť Preisinger, ale najskôr neuspel v nájazde a potom trafil pred prázdnou bránkou z uhla iba žŕdku. Najzamestnanejším hráčom na ľade bol zvolenský brankár Škrečko, ktorý sa zapotil najmä pri vylúčení Muchu. Hosťom sa podarilo znížiť v 54. min, keď po vyhratom vhadzovaní si našiel cestu puk po strele Brabenca od modrej. O 37 sekúnd bolo už 2:3, keď nahodenie Škvaridla z bránkovej čiary z nulového uhla si Konrád zrazil betónmi do siete. O ďalšiu minútu unikol Bartánus a bekhendovým blafákom nedal Škrečkovi šancu - 4:2. Streleckej prestrelke v závere nebol koniec, v 57. min pretlačil spoza bránky puk za Škrečka aj Hudáček a upravil na konečných 5:2.

Reakcie:
Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): „Mali sme dobrý začiatok, potom sme sa upokojili. Zvolen dobre korčuľoval a vyrovnal hru. Pomohol nám gól na 3:0, hru sme však viac otvárali, ako bolo potrebné. V III. tretine sme dostali dva góly v čase, keď si niektorí mysleli, že je po zápase. Našťastie sme pridali dva góly a dotiahli duel do víťazného konca.“

Jozef Škrak (tréner Zvolena): „Do zápasu sme nevstúpili dobre. Začali sme ustráchane a inkasovali sme dva góly. Potom sme hrali odvážnejšie a vytvorili si šance. Dnes nám to nepadalo, tretí gól v oslabení o dvoch hráčov bol rozhodujúci. V druhej tretine sme sa dostali niekoľkokrát do prečíslení, ani z jedného sme nedali gól. V závere stretnutia sme sa dvoma gólmi dostali do zápasu, mali niekoľko ďalších šancí, ale obranu sme pri snahe vyrovnať príliš otvorili a súper to využil. Máme veľa zranených hráčov. Verím, že po ich doliečení budeme dosahovať lepšie výsledky.“

Góly: 4. Preisinger (M. Sloboda, Dobroň), 5. M. Bakoš (Lipiansky, Jass), 25. Bulík (M. Bartánus, Kukumberg), 55. M. Bartánus (M. Bakoš, Lipiansky), 57. L.Hudáček (M. Macho, D. Buc) - 54. Brabenec (V. Baláž, Hraško), 54. Škvaridlo (M. Trochta)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík - Bundil, Stano, 6122 divákov.

Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, Jass, Jerofejevs, Štajnoch, I. Ďatelinka, L. Kozák - M. Bartánus, Lipiansky, M. Bakoš - D. Skokan, Kukumberg, Bulík - Buc, M. Macho, L. Hudáček - M. Sloboda, Preisinger, A. Kudrna
Zvolen: Škrečko - Vantroba, Hraško, Marek Ďaloga, J. Mucha, Korhonen, Šiška, Ťavoda, Lubor Pokovič - Síkela, Brabenec, V. Baláž - Marek Slovák, M. Trochta, Škvaridlo - Otčenáš, M. Jurík, Leskovjanský - Zuzin, Huňady, Méry

I. tretina

Hostia mohli otvoriť skóre už v 13. sekunde, Hruška nahodil puk od modrej a pred Chorošunom ho tečoval nikým nekrytý a osamotený Školiak, netrafil však bránku. Domáci sa ujali vedenia kurióznym gólom na konci druhej minúty. Jokila nahodil puk od červenej čiary, Lakosil išiel za ním na zadný mantinel, ale zle sa odrazil a pred prázdnou bránkou sa ocitol Nemček, ktorý už nemal problém trafiť prekvapujúci puk pred ním medzi opustené žrde - 1:0.

V 4. min sa pekným individuálnym prienikom prezentoval Kristoffersson, dostal sa až pred Lakosila, ktorý išiel na ľad, ale švédsky útočník v službách HC 05 nenadvihol puk.

O minútu neskôr hrala Skalica presilovku a v nej ležérne zakončoval Školiak. V 15. minúte ho napodobnil domáci Hvila taktiež v presilovke, aj on mal prázdnu bránku, ale zbytočne si spracovával puk a neskoro vystrelil.

V početnej výhode sa ocitli v dobrých šanciach aj Kokavec a Heizer, no skórovať sa podarilo až v 19. min aktívnemu Kristofferssonovi, ktorý Lakosila prestrelil tvrdou strelou po ľade - 2:0.

Tretí gól mal v závere prvej tretiny na hokejke Jokila, zblízka sa nepresadil a rovnako bol tento hokejista neúspešný aj na začiatku druhej tretiny, taktiež v bránkovisku neprekonal Lakosila.

II. tretina

Domáci tlačili hostí v druhej tretine, mali aktivitu i príležitosti, najväčšiu v 25. min Hvila. Skaličania však predviedli z ničoho nič rýchlu akciu, v 28. min Pálffy z pravej strany ideálne prihral puk Školiakovi a ten z ľavej strany mieril bez prípravy a presne - 2:1.

V polovici zápasu mohli Banskobystričania zvýšiť vedenie v presilovke, ale Kristoffersson a Cuník recept na skalického brankára nenašli.

V 35. min po Marcinekovej prihrávke neuspel zblízka ani Heizer. Na opačnej strane sa nečakanou strelou prezentoval Hruška a takmer prekvapil Chorošuna.

V závere druhého dejstva hrala Banská Bystrica presilovku štyroch proti trom, Češík bol sám pred Lakosilom, ale zle zakončoval.

V tretej tretine úradovala dvojica Hvila - Jokila. Najprv v 45. min poslal fínsky útočník krížnu prihrávku z pravej strany na ľavú Hvilovi a ten bez prípravy v presilovke namieril presne - 3:1.

V 57. min si títo hráči spoluprácu vymenili, keď Hvila vystrelil spoza kruhu a Jokila sklepol puk pred Lakosilom - 4:1.

Skaličania sa prezentovali málo početnou streľbou, ale mohli zdramatizovať vývoj v 56. min , teda ešte pred štvrtým gólom Banskej Bystrice, no Školiak a Višňovský nenašli recept na Chorošuna.

Reakcie:
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Naštartoval nás náhodný gól Nemčeka a od tejto chvíle sme dostali krídla. Hráči korčuľovali, boli sme všade, piati sme útočili a piati bránili. Ošemetné situácie dokázal vyriešiť brankár Chorošun. Až štvrtý gól nás upokojil a odvtedy sme verili, že zvíťazíme. Chlapci odohrali najlepší zápas na domácom ľade v tejto sezóne, za čo im patrí vďaka."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Prezentovali sme sa slabou agresivitou v útočnom pásme a nízkou početnosťou striel. S jedným gólom sa zápas nevyhráva. My sme dovolili Banskobystričanom vytvárať si šance. V ostatných zápasoch nám chýba efektivita v útočnom pásme a v tomto vidím aj hlavnú pričinu dnešnej prehry."

Góly: 2. F. Nemček (Jokila, Bambúch), 19. Kristoffersson (Kubka), 45. Hvila (Jokila, T. Hričina), 57. Jokila (Hvila, T. Hričina) - 28. R. Školiak (Pálffy, J. Hruška)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gavalier, Smrek, 2155 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Kubka, M. Grman, Cunik, Cebák, Brňák, Bambúch, Beňa, P. Huba - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - T. Hričina, Jokila, Hvila - Marcinek, Češík, F. Nemček - Lamper, J. Petro, Kamzík

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jaborník, I. Jankovič, Gula, T. Magušin, Srnec - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Holovič, M. Šátek - J. Jurík, T. Mikúš, Klejna