26. februára 2012

V Zakopanom zvíťazil Mlynár, zdolal aj Bajčičáka

Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Peter Mlynár zvíťazil v sobotných pretekoch na 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom v rámci medzinárodných majstrovstiev Poľska v Zakopanom. ...

mlynar ZAKOPANÉ 26. februára (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Peter Mlynár zvíťazil v sobotných pretekoch na 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom v rámci medzinárodných majstrovstiev Poľska v Zakopanom.

O 20,8 s zdolal aj svojho reprezentačného kolegu a trénera v jednej osobe Martina Bajčičáka. Až tretí skončil majster Poľska Mariusz Michalek.

Medailovú zbierku slovenských bežcov skompletizovala v pretekoch žien na polovičnej trati Katarína Johansen, ktorá skončila tretia a brala bronz. Z prvenstva sa tešila Bieloruska Aľona Sannikovová, pred Poľskou Marcelou Marciszovou.

Výsledky - beh klasickou technikou:

MUŽI (10 km): 1. Peter Mlynár 25:10,9 min, 2. Martin Bajčičák (obaja SR) +20,8 s, 3. Mariusz Michalek (Poľ.) +50,7,... 8. Michal Novotný +1:57,1, 10. Andrej Segeč +2:13,7, 15. Martin Kapšo +2:53,0, 20. Dávid Brünn (všetci SR) +3:15,5

ŽENY (5 km): 1. Aľona Sannikovová (Biel.) 13:53,3 min, 2. Marcela Marciszová (Poľ.) +23,2 s, 3. Katarína Johansen +53,8,... 5. Barbora Klementová +1:02,8, 12. Lucia Matušková +2:01,7, 19. Eva Segečová (všetky SR) +3:14,8