22. februára 2012

V zápase s Chelsea sme ukázali silu tímu, povedal Hamšík

Futbalisti talianskeho SSC Neapol zvíťazili v utorkovom prvom osemfinále Ligy majstrov 2011/2012 nad FC Chelsea 3:1, keď anglickému súperovi uštedrili na vlastnej pôde lekciu z ofenzívneho prejavu a ...

neapol NEAPOL 22. februára (WEBNOVINY) - Futbalisti talianskeho SSC Neapol zvíťazili v utorkovom prvom osemfinále Ligy majstrov 2011/2012 nad FC Chelsea 3:1, keď anglickému súperovi uštedrili na vlastnej pôde lekciu z ofenzívneho prejavu a efektivity. Dvoma gólmi sa o to postaral Ezequiel Lavezzi, raz sa presadil Edinson Cavani, za hostí otvoril skóre Juan Mata. Až do 82. min bol na ihrisku kapitán slovenskej reprezentácie a stredopoliar "Partenopei" Marek Hamšík.

"Bol to veľký zápas pred fantastickými divákmi, v nádhernej atmosfére. Začali sme dobre, ale napriek tomu sme inkasovali ako prví. Nášmu kapitánovi Paolovi Cannavarovi zle skočila lopta na nerovnom teréne. To sa však stáva, patrí to k futbalu. Ukázali sme veľkú vnútornú silu tímu, keď sme dokázali duel otočiť ešte v prvom polčase," uviedol 24-ročný Banskobystričan pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Osemfinále Ligy majstrov 21.2.

Hamšík sa síce v utorok gólovo nepresadil, pre svoje mužstvo však bol platným hráčom. Po zmene strán zachránil SSC od inkasovania, keď vykopol loptu z bránkovej čiary. Na druhej strane pripravil ideálnu príležitosť pre Christiana Maggia, ale jeho zakončenie zase odvracal z bránkovej čiary Ashley Cole. "V druhom polčase sme dali tretí gól a zaslúžene vyhrali.

Opäť sme ukázali, že už nie sme malým mužstvom. Sme tímom, ktorý vie zvládnuť veľké zápasy. Škoda len, že sme nepremenili ďalšie dve stopercentné šance. A ako sa pozerám na odvetu? O postupujúcom sa rozhodne až v Londýne. Máme dvojgólový náskok, na Stamford Bridge to bude veľmi ťažký zápas,“ uzavrel bývalý hráč Jupie Podlavice, Slovana Bratislava a Brescie.

N3-1C - All Goals by fasthighlights