Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Vianoce

25. decembra 2016

V ženskej väznici odsúdené vyrábajú počas Vianoc detské hračkyV čisto ženskej väznici v Nitre-Chrenovej odsúdené ženy mimo iného vyrábajú v decembri detské hračky pre sociálne slabšie rodiny.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Tomáš Halász
 
Bratislava 25. decembra (TASR) - V čisto ženskej väznici v Nitre-Chrenovej odsúdené ženy mimo iného vyrábajú v decembri detské hračky pre sociálne slabšie rodiny.


"V Ústave na výkon trestu odňatia slobody pre odsúdené ženy v Nitre-Chrenovej je tradíciou v mesiaci december výroba hračiek a dekoratívnych predmetov, ktoré sú následne odovzdané sociálne slabším rodinám. Počas Vianoc a na Nový rok odsúdené ženy čakajú zábavno-súťažné popoludnia 'Vytvor najkrajšiu vianočnú ozdobu' a 'Zhadzovanie novoročných kíl'," uviedol pre TASR riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Adrián Baláž.

V tejto ženskej väznici sa v decembri nachádzalo 249 odsúdených. V druhej polovici tohto mesiaca sa v slovenských väzeniach vo výkone väzby nachádzalo 1458 obvinených a vo výkone trestu odňatia slobody 8613 odsúdených.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vianoce sú pre ľudí bez domova ťažkým období, tvrdí sociálna poradkyňa
<< predchádzajúci článok
Kresťania po celom svete slávia jeden z najväčších sviatkov