Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

18. marca 2012

Václav Neckář zaspieva 15. mája v BratislaveČeský spevák Václav Neckář sa v utorok 15. mája po 19:30 predstaví v Bratislave. Dejiskom jeho koncertu bude Istropolis. Šesťdesiatosemročný umelec bol od roku 1966 členom Divadla Rokoko. ...Zdieľať
vaclav neckar BRATISLAVA 18. marca (WEBNOVINY) - Český spevák Václav Neckář sa v utorok 15. mája po 19:30 predstaví v Bratislave. Dejiskom jeho koncertu bude Istropolis.


Šesťdesiatosemročný umelec bol od roku 1966 členom Divadla Rokoko. S Helenou Vondráčkovou a Martou Kubišovou spievali ako skupina Golden Kids, neskôr mal skupinu Bacily. Popri hudbe sa venoval aj herectvu, koncom 60. rokov sa objavil vo filmoch režiséra Jiřího Menzla Ostře sledované vlaky (1966), ktorý získal v roku 1968 Oscara ako najlepší cudzojazyčný film, a v trezorovom filme Skřivánci na niti (1969), ktorý v roku 1990 získal v Berlíne Zlatého medveďa.

V roku 1968 účinkoval s Helenou Vondráčkovou v rozprávke Šíleně smutná princezna. Medzi najväčšie hity, ktoré interpretuje, patria skladby ako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Kdo vchází do tvých snů má lásko alebo Lékořice. V roku 2002 Neckář prežil mozgovú mŕtvicu, pričom zabudol texty všetkých svojich piesní.

Len pred niekoľkými dňami získal spevák tri hudobné ceny Anděl. Neckář si prevzal trofej za najlepšiu skladbu (Půlnoční) i video k nej a zároveň dostal čestného Anděla, ktorým ho uviedli do siene slávy českej popovej hudby. Pieseň Půlnoční, ktorú nahral so skupinou Umakart, sa objavila vo filme Alois Nebel (2011).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jurský park Stevena Spielberga uvedú do kín vo formáte 3D
<< predchádzajúci článok
System cloud nahradí pc, tvrdia analytici