Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. júla 2011

Van Rompuy chce rokovať o Grécku, zvolal mimoriadnu schôdzuStály predseda Európskej rady Herman Van Rompuy zvolal na pondelok do Bruselu mimoriadne stretnutie najvyšších predstaviteľov EÚ, s ktorými chce diskutovať o pokroku pri získavaní zdrojov v ...Zdieľať
grecko Foto: SITA/APBRUSEL 11. júla (WEBNOVINY) - Stály predseda Európskej rady Herman Van Rompuy zvolal na pondelok do Bruselu mimoriadne stretnutie najvyšších predstaviteľov EÚ, s ktorými chce diskutovať o pokroku pri získavaní zdrojov v rámci druhého záchranného programu pre Grécko.


Ďalšou z tém má byť rastúci tlak finančných trhov na Taliansko. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na tri nešpecifikované zdroje.

Na krízovom zasadnutí sa majú zúčastniť aj prezident Európskej centrálnej banky Jean-Claude Trichet, predseda skupiny ministrov financií eurozóny Jean-Claude Juncker, prezident Európskej komisie José Manuel Barroso a európsky komisár pre hospodárske a menové záležitosti Olli Rehn.

V centre rozhovorov má byť viaznuci pokrok v otázke účasti súkromného sektora na pomoci Grécku a rastúce obavy o situáciu v Taliansku po piatkovom výpredaji talianskych aktív na akciových trhoch. Stretnutie má prispieť k budovaniu konsenzu pred schôdzkou ministrov financií eurozóny, ktorí budú rokovať neskôr v pondelok o Grécku a o stresových testoch európskeho bankového sektora pred ich očakávaným zverejnením 15. júla.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Potápači celú noc prehľadávali Volgu, 100 ľudí nezvestných
<< predchádzajúci článok
V Bratislave sa ľudia dožívajú najviac