01. mája 2009

Vancouver vyhral, Demitra skóroval

Hokejisti Vancouveru úspešne vstúpili do bojov v semifinále Východnej konferencie NHL. V úvodnom súboji série proti Chicagu zdolali tohto súpera na svojom ľade 5:3 (1:0, 2:0, 2:3). V domácom drese ...

NEW YORK 1. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Vancouveru úspešne vstúpili do bojov v semifinále Východnej konferencie NHL. V úvodnom súboji série proti Chicagu zdolali tohto súpera na svojom ľade 5:3 (1:0, 2:0, 2:3). V domácom drese "kosatiek" sa darilo aj slovenskému útočníkovi Pavlovi Demitrovi, ktorý v 16. min prvej tretiny strelou bez prípravy v presilovej hre otváral skóre zápasu. V štatistikách sa pri jeho mene objavilo spolu 5 striel na bránku a tiež stopercentná úspešnosť pri vhadzovaní (3:0). Demitra si k dvom doterajším asistenciám zo série proti St. Louis pripísal v tohtoročnom play-off prvý gólový zásah.

Vancouver musel napokon víťazstvo zachraňovať v samom závere, keďže hostia v tretej tretine vyrovnali z 0:3 na 3:3. Rozhodujúci štvrtý gól padol z hokejky obrancu Samiho Sala v čase 58:47 min.

Semifinále Východnej konferencie NHL, resp. 2. kolo play-off - prvý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Vancouver - Chicago 5:3 (1:0, 2:0, 2:3) - stav série: 1:0