Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. februára 2007

Vazektómia ako netradičný valentínsky darMedzinárodná zdravotnícka charitatívna organizácia Marie Stopes International vyzvala austrálskych mužov, ktorí sa chcú vyhnúť tradičným valentínskym darom ako sú ruže či ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) - Medzinárodná zdravotnícka charitatívna organizácia Marie Stopes International vyzvala austrálskych mužov, ktorí sa chcú vyhnúť tradičným valentínskym darom ako sú ruže či čokoláda, aby dali svojim partnerkám trvalý, no už nie taký romantický darček - vazektómiu. Organizácia v utorok vyzvala mužov, aby podstúpili tento zákrok a dali svojim ženám takýto netradičný dar. "Vazektómia možno nie je taká romantická ako čokoláda či ruže, ale nemusieť sa obávať o antikoncepciu je dar, ktorý mnohé ženy ocenia." uviedla Suzanne Dvorak, ktorá zastupuje organizáciu v Austrálii. Zákrok je bezpečný, lacný, z dlhodobého finančného hľadiska výhodný a zbavuje ženy zodpovednosti za užívanie antikoncepčných piluliek. "Mnoho párov objavilo väčšiu sexuálnu slobodu odvtedy, ako sa nemusia obávať o antikoncepciu či neplánované rodičovstvo," dodala. Netradičný dar však zrejme u väčšiny mužov neuspeje. Prieskum totiž ukázal, že muži by takýto zákrok nepodstúpili z obavy, že bude bolieť, ovplyvní ich sexuálne výkony a hladinu testosterónu. Najväčší nezávislý prieskum, ktorý urobila spoločnosť Quantum Market Research na vzorke 1 000 mužov, zistil, že 24 percent opýtaných verí, že takýto zákrok bolí. "Vazektómia je naozaj bezbolestná procedúra, ktorá nijako neovplyvní váš sexuálny život či výkony," uzavrela Dvorak.

SITA/AFP/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločná mena je podľa Fica pre SR jednoznačnou výhodou
<< predchádzajúci článok
Poľský premiér odmieta referendum o americkej základni

Vazektómia ako netradičný valentínsky dar - diskusné fórum čitateľov