Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

25. júna 2020

Vedci objavili doposiaľ nepozorovaný astronomický objekt, môže to zmeniť astronómiuVedci objavili astronomický objekt, aký nikdy dosiaľ nepozorovali. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého je objekt ...Zdieľať
gettyimages 1177587026 676x451 25.6.2020 - Vedci objavili astronomický objekt, aký nikdy dosiaľ nepozorovali. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého je objekt masívnejší, ako neutrónové hviezdy, ale má menšiu hmotnosť ako čierne diery.


Existencia takýchto "čiernych neutrónových hviezd" nebola považovaná za možnú a pozorovanie objektu znamená, že vedci budú musieť prehodnotiť svoje poznatky o tom, ako vznikajú neutrónové hviezdy aj čierne diery. O objav sa postaral medzinárodný tím vedcov, ktorí pracujú s detektormi gravitačných vĺn v Spojených štátoch a Taliansku.

PhD študent z britskej Cardiff University Charlie Hoy, ktorý sa podieľal na výskume, sa pre BBC News vyjadril, že nový objav môže "zmeniť naše chápanie".

"Nemôžeme vylúčiť žiadne možnosti. Nevieme, čo je to a preto je to také vzrušujúce, lebo to skutočne mení náš odbor," skonštatoval Hoy, ktorý je členom medzinárodného tímu pracujúceho pre Ligo-Virgo Scientific Collaboration.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vedci objavili doposiaľ nepozorovaný astronomický objekt, môže to zmeniť astronómiu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Google predstavil novinky v oblasti online bezpečnosti a ochrany súkromia
<< predchádzajúci článok
Na Sibíri údajne padol teplotný rekord, Svetová meteorologická organizácia to overuje

Vedci objavili doposiaľ nepozorovaný astronomický objekt, môže to zmeniť astronómiu - diskusné fórum čitateľov