Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2021

Veľvyslanectvo USA dočasne obnoví v Moskve niektoré konzulárne služby, muselo však zredukovať počet zamestnancovVeľvyslanectvo USA v Moskve dočasne obnoví niektoré konzulárne služby. Ambasáda minulý mesiac uviedla, že ruský zákaz ju prinútil zredukovať svoju pracovnú silu o 75% a od 12. mája bude poskytovať pre ...Zdieľať
russia_us_embassy_27345 4255a40c713d4d9fbd486a53d0b58649 676x451 15.5.2021 (Webnoviny.sk) - Veľvyslanectvo USA v Moskve dočasne obnoví niektoré konzulárne služby. Ambasáda minulý mesiac uviedla, že ruský zákaz ju prinútil zredukovať svoju pracovnú silu o 75% a od 12. mája bude poskytovať pre amerických občanov len veľmi obmedzené služby.


V piatok však oznámila, že obnoví "bežné služby" pre občanov USA vrátane pasových služieb, konzulárnych správ o narodení v zahraničí alebo limitované notárske služby.

Pozastavenie konzulárnych služieb znamená pre ruských obchodníkov či výmenných študentov problémy, pretože nemôžu požiadať o víza v Rusku.

Moskva zakázala veľvyslanectvu a ďalším konzulárnym úradom najímať ruských občanov alebo občanov tretích krajín. Stalo sa tak v rámci súboru odvetných opatrení za americké sankcie súvisiace aj s údajným zasahovaním Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2020. Rusko však obvinenia popiera.


Zdroj: Webnoviny.sk - Veľvyslanectvo USA dočasne obnoví v Moskve niektoré konzulárne služby, muselo však zredukovať počet zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súdy povolili stovkám podnikateľom dočasnú ochranu, najviac ju poskytli v máji a júni
<< predchádzajúci článok
Inštitút kolúznej väzby sa musí podľa Gyimesiho zmeniť, verí v dohodu medzi Kolíkovou a Sme rodina

Veľvyslanectvo USA dočasne obnoví v Moskve niektoré konzulárne služby, muselo však zredukovať počet zamestnancov - diskusné fórum čitateľov