Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júla 2019

Venezuelské úrady zadržali dvoch ochrankárov lídra opozície J. GuaidóaJuan Guaidó, archívna snímka.Zdieľať
Juan Guaidó, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Caracas 14. júla (TASR) - Venezuelské úrady zadržali dvoch členov bezpečnostného tímu opozičného lídra Juana Guaidóa. V tlaku na Spojenými štátmi podporovaného odporcu prezidenta Nicolása Madura tak pokračujú aj v čase, keď obe strany vedú rozhovory zamerané na nájdenie riešenia politickej krízy, informovala v sobotu agentúra AP.


Obaja zadržaní muži plánovali predať štyri strelné zbrane patriace štátu, ktoré boli údajne použité počas Guaidóovho pokusu vyvolať vojenské povstanie z 30. apríla, uviedol v sobotu šéf vládnucej socialistickej strany Diosdado Cabello. Minister informácií Jorge Rodríguez vyhlásil, že údajný pokus o predaj zbraní počas rokovaní s vládou poukazuje na podvodné konanie opozície.

Minister dodal, že vláda neskôr predloží dôkazy o obvineniach, ktoré sú podľa opozície falošné.

Guaidó v piatok tvítoval, že v Caracase zadržali dvoch členov jeho tímu, ktorí zaisťovali bezpečnosť jeho rodiny, keď cestoval mimo hlavného mesta. Podľa vlastných slov sa obáva, že úrady obom mužom natrčia zbrane, aby voči nim vykonštruovali obvinenia podobne ako v prípade zadržaného šéfa jeho kancelárie Roberta Marrera.

"Vieme, proti čomu bojujeme - proti diktatúre," vyhlásil Guaidó v sobotu pred svojimi stúpencami v štáte Trujillo.

Napriek napätiu okolo zatknutí sa zatiaľ neobjavili známky, že by došlo k narušeniu plánov obnoviť rozhovory medzi venezuelskou vládou a opozíciou. Uplynulý týždeň viedli obe strany niekoľko dní dialóg na karibskom ostrove Barbados a oznámili, že v rokovaniach budú pokračovať budúci týždeň.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OBSE odsúdila útok na budovu súkromnej televízie v Kyjeve
<< predchádzajúci článok
Španielska námorná služba zachránila za jeden deň 141 migrantov

Venezuelské úrady zadržali dvoch ochrankárov lídra opozície J. Guaidóa - diskusné fórum čitateľov