05. septembra 2010

Venus Williamsová desiaty raz do štvrťfinále

Po Belgičanke Kim Clijstersovej si vybojovala postup do štvrťfinále dvojhry žien na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku (celková dotácia 22,668 milióna USD, ...

venus williams Foto: SITA/AP

NEW YORK 5. septembra (WEBNOVINY) - Po Belgičanke Kim Clijstersovej si vybojovala postup do štvrťfinále dvojhry žien na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku (celková dotácia 22,668 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku) ďalšia dvojnásobná šampiónka z minulosti Venus Williamsová. Nasadená trojka a zároveň posledná Američanka v súťaži V. Williamsová zdolala Izraelčanku Šahar Peerovú nasadenú ako šestnástu v zápase výbornej úrovne za 114 minút 7:6 (3), 6:3. Od júna tridsiatnička Venus Williamsová opäť o čosi vylepšila svoju bilanciu na US Open, keď v dvanástej účasti sa prebojovala po desiaty raz do štvrťfinále. Dvadsaťtriročná Peerová nevyrovnala svoje newyorské maximum, ktorým je od roku 2007 práve štvrťfinálová účasť.

V jednom z najlepších zápasov doterajšieho priebehu turnaja sa obe hráčky výborne vyrovnali s veternými podmienkami a predvádzali od začiatku do konca nátlakový tenis. Favorizovaná Američanka napokon slávila úspech vďaka kvalitnejšiemu servisu a o čosi agresívnejšiemu prejavu. Za stavu 5:2 v druhom sete síce staršia zo sestier Williamsových neudržala podanie, ale vzápätí čistou hrou pi servise súperky potvrdila postup. Víťazka dominoval na esá 6:0 a vo víťazných úderoch (28:20). Zdolaná Peerová ani v šiestom vzájomnom súboji s Venus Williamsovou neuhrala set.