28. júna 2010

Venus Williamsová jedenásty raz do štvrťfinále

Venus Williamsová sa po jedenásty raz v kariére prebojovala do štvrťfinále dvojhry na tenisovom Wimbledone. V pondelkovom súboji osemfinálového 4. kola na treťom grandslamovom tenisovom ...

venus williams Foto: SITA/AP

LONDÝN 28. júna (WEBNOVINY) - Venus Williamsová sa po jedenásty raz v kariére prebojovala do štvrťfinále dvojhry na tenisovom Wimbledone. V pondelkovom súboji osemfinálového 4. kola na treťom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny v Londýne (celková dotácia 13,725 milióna libier) si 30-ročná favorizovaná Američanka poradila so slovenskou rodáčkou reprezentujúcou Austráliou Jarmilou Grothovou za 96 minút 6:4, 7:6 (5). Nasadená a svetová dvojka a tiež lanská finalistka, už 30-ročná V. Williamsová bola vo štvrťfinále Wimbledonu prvýkrát už v roku 1998.

Grothová bola proti vysokej favoritke a päťnásobnej miestnej šampiónke vyrovnanou súperkou. V druhom sete viedla 23-ročná bratislavská rodáčka 5:3 a za stavu 5:4 bola pri svojom podaní dve loptičky od zisku setu. Ešte aj v tajbrejku mala 92. hráčka rebríčka WTA Tour Grothová šancu, keď z 0:4 vyrovnala na 4:4. Za stavu 5:5 však ponúkla súperke dvojchybou mečbal, ktorý jej aj sama premenila nevynútenou chybou z forhendu. Grothová si postupom do 4. kola vyrovnala grandslamové maximum vo dvojhre, ktoré si utvorila pred troma týždňami na Roland Garros v Paríži. Vo Wimbledone bolo jej dosiaľ najlepším výsledkom dvakrát 2. kolo.