03. februára 2007

Veronika Zuzulová zvíťazila v Bischofswiesene

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Zuzulová zvíťazila v sobotňajšom slalome Európskeho pohára v nemeckom Bischofswiesene, ktorý bol pre ňu posledným ostrým testom pred ...

BISCHOFSWIESEN 3. februára (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Zuzulová zvíťazila v sobotňajšom slalome Európskeho pohára v nemeckom Bischofswiesene, ktorý bol pre ňu posledným ostrým testom pred majstrovstvami sveta vo švédskom Aare. Dvadsaťdvaročná Zuzulová vyhrala v aktuálnej sezóne slalom Európskeho pohára už po druhý raz (pred Vianocami bola úspešná v rakúskom Schrunse) a celkovo si pripísala na konto šieste slalomové víťazstvo v tejto kategórii pretekov. Druhé miesto za Zuzulovou obsadila v sobotu s veľkým odstupom 0,92 s Nemka Kathrin Hölzlová a tretia skončila víťazka piatkového večerného slalomu Resi Stieglerová z USA (+1,08). Slovenská slalomárka sa vďaka piatkovému 2. miestu a sobotňajšiemu triumfu posunula na čelo priebežného poradia hodnotenia slalomu v Európskom pohári. Zuzulová strávi sobotu u svojej rodiny v Mníchove a v nedeľu ráno potom odletí do dejiska MS 2007. Ženský slalom je v Aare na programe 16. februára.

Slalom EP žien v Bischofswiesene - sobota - výsledky:
1. Veronika Zuzulová (SR) 1:34,53 min, 2. Kathrin Hölzlová (Nem.) +0,92, 3. Resi Stieglerová (USA) +1,08, 4. Nina Loesethová (Nór.) +1,09, 5. Fanny Chmelarová (Nem.) +1,31, 6. Veronika Staberová (Nem.) +1,47,...42. Jana Gantnerová (SR) +6,28.