03. augusta 2013

Viacerí slovenskí futbalisti sa v zahraničných ligách blysli gólmi

Londýn 3. augusta (TASR) - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Milan Lalkovič sa v drese FC Walsall uviedol v 1. kole tretej najvyššej anglickej súťaže víťazným gólom do siete Tranmere.

Milan Lalkovič.>Foto: TASR/Martin Baumann

Walsall vyhral doma 3:1 a slovenský útočník zaznamenal v 25. minúte druhý presný zásah svojho tímu, navyše asistoval aj pri treťom góle z kopačky Craiga Westcarra dvadsať minút pred koncom.

"Bola to moja súťažná premiéra v novom mužstve, a preto som snažil vydať zo seba maximum. Zápas som si užíval celých 90 minút, čo som bol na ihrisku. Gól som dal uprostred polčasu strelou spoza šestnástky, keď sa ku mne vrátila lopta od spoluhráča a z halfvoleja som ju napálil k tyči," povedal Lalkovič pre internetovú stránku svojej zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency.

Dvadsaťročný futbalista sa v novom klube ukázal hneď v prvom stretnutí v dobrom svetle, za čo si vyslúžil od divákov nielen potlesk, ale aj skandovanie jeho krstného mena po predvedenom výkone. Lalkovič je vo Walsalle na hosťovaní ako kmeňový hráč FC Chelsea.

Jendrišek gólom zariadil postup Cottbusu do 2. kola Nemeckého pohára

Erik Jendrišek Foto: TASR/Štefan Puškáš
Berlín 3. augusta (TASR) - Slovenský futbalový útočník Erik Jendrišek zariadil v sobotu postup druholigovej Energie Cottbus do 2. kola Nemeckého pohára. Jeho presný zásah z 83. minúty znamenal triumf na ihrisku štvrtoligového Magdeburgu 1:0.

V dvoch uplynulých ročníkoch vypadol Cottbus hneď na úvodnej prekážke, teraz ale slovenský futbalista gólom v závere odvrátil opätovnú blamáž. "Bolo pre nás ako favorita extrémne ťažké niečo v tomto teple na súpera vymyslieť, ale napokon sa to podarilo," povedal Jendrišek po zápase pre nemecké médiá.

Ďalej ide v pohári podľa očakávania aj Borussia Dortmund. Čerstvý víťaz domáceho Superpohára ale vyhral na pôde SV Wilhelmshaven z regionálnej ligy 3:0 až vďaka gólom zo záverečnej dvadsaťminútovky. Ich autormi boli Kevin Grosskreutz, Marvin Ducksch a Robert Lewandowski.

Ďuriš gólom prispel k víťazstvu majstrovskej Plzne nad Ostravou 4:0

Michal Ďuriš Foto: TASR/Jozef Ďurník

Praha 3. augusta (TASR) - Úradujúci český futbalový majster Viktoria Plzeň zvíťazil v 3. kole najvyššej domácej súťaže nad Baníkom Ostrava suverénne 4:0 a v novej sezóne tak stále nestratil ani bod.

O štvrtý gól domácich sa postaral slovenský reprezentant Michal Ďuriš, v 56. minúte uzavrel skóre zápasu.

P. Hlinka gólom prispel k výhre Wr. Neustadtu nad Wolfsbergerom 2:1

Viedeň 3. augusta (TASR) - Slovenský defenzívny stredopoliar Peter Hlinka prispel gólom z pokutového kopu k víťazstvu SC Wiener Neustadt nad Wolfsbergerom 2:1 v 3. kole rakúskej futbalovej ligy.

Nováčik súťaže SV Grödig zvíťazil nad Admirou Wacker, ktorá zápas po troch vylúčeniach dohrávala len s ôsmimi hráčmi, vysoko 7:1 a v tabuľke mu patrí 2. miesto len o skóre za Salzburgom, ktorý remizoval v Innsbrucku 1:1.

Úradujúci majster Austria Viedeň po minulotýždňovej prehre v Salzburgu 1:5 len remizoval na domácom trávniku s Riedom 3:3.