06. marca 2016

Hokejista Anaheimu Ducks Hampus Lindholm (vľavo) zo Švédska a hráč Montrealu Canadiens Phillip Danault v zápase zámorskej hokejovej NHL v Anaheime 2. marca 2016. Foto: TASR/AP
New York 6. marca (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins prehrali v zápase zámorskej NHL na domácom ľade s lídrom profiligy z Washingtonu 1:2 po predĺžení. Slovenský kapitán medveďov Zdeno Chára odohral vyše 24 minút a zaknihoval jeden mínusový bod. Capitals dosiahli hranicu 100 bodov, keď o výhre rozhodol v extračase Matt Niskanen.

Anaheim vyhral na ľade Los Angeles 3:2 a vytvoril klubový rekord v počte jedenástich ligových výhier za sebou. Vyskočil tak na čelo Pacifickej divízie. Aj Tampa Bay si vytvorila klubový rekord v počte víťazných zápasov v sérii, domáci triumf 4:3 po predĺžení nad Carolinou bol jej deviaty za sebou.

Winnipeg doma zdolal Montreal 4:2 vďaka hetriku Marka Scheifeleho, slovenský útočník Marko Daňo sa bodovo nepresadil a odohral takmer 12 minút. V kanadskom derby Ottawa vyhrala na ľade Toronta 3:2, domáci obranca Martin Marinčin strávil na ľade takmer 20 minút.

Hokejisti Buffala v sobotňajšom zápase prehrali s Minnesotou 2:3 po samostatných nájazdoch. Domácim nepomohli ani dva body nováčika Jacka Eichela (1+1), rozhodujúci nájazd premenil v štvrtej sérii krídelník "divochov" Jason Pominville.