17. decembra 2016

Slovenský brankár Peter Budaj.

Slovenský brankár Peter Budaj. Foto: TASR/AP
New York 17. decembra (TASR) - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj ďalším výborným výkonom priviedol jeho Los Angeles Kings k triumfu 1:0 po predĺžení na ľade Pittsburghu Penguins v zápase zámorskej NHL. Tridsaťštyriročný Slovák kryl všetkých 39 striel domácich a v sezóne zaknihoval tretí shutout. O výhre hostí rozhodol v nadstavení Tyler Toffoli a Pittsburghu tak ukončil sériu siedmich víťazných zápasov.

V súboji odohral vyše 11 minút aj slovenský útočník kráľov Marián Gáborík, bodovo sa ale nepresadil. Budaj, ktorý v jeho poslednom štarte nedochytal, keď proti Buffalu (3:6) dostal štyri góly z 22 striel, bol po zápase spokojný.

"Som rád, že som dostal príležitosť chytať. Takýto zápas je výzva pre váš tím, veď sme hrali v hale klubu, ktorému to ide. V predchádzajúcich dueloch boli naozaj 'horúci'. Nebol to najkrajší zápas, ale pre nás sú to veľmi dôležité dva body," citoval oficiálny web profiligy Budaja, ktorý má v kariére na konte už 14 shutoutov v NHL.

Buffalo zdolalo New York Islanders 3:2 po predĺžení, v bránke hostí šancu nedostal slovenský brankár Jaroslav Halák.