Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. júla 2019

Video: Egypt po prvý raz od šesťdesiatych rokov otvoril dve z najstarších pyramídEgypt v sobotu otvoril pre verejnosť dve zo svojich najstarších pyramíd, ktoré sa nachádzajú asi 40 kilometrov južne od hlavného mesta Káhira. Turisti ich môžu vidieť prvý raz od roku 1965. Lomenú ...Zdieľať
egypt_antiquities_17801 2905cdc2ce444d38a304febb18f6d683 676x471 14.7.2019  - Egypt v sobotu otvoril pre verejnosť dve zo svojich najstarších pyramíd, ktoré sa nachádzajú asi 40 kilometrov južne od hlavného mesta Káhira. Turisti ich môžu vidieť prvý raz od roku 1965.

 

 

Lomenú pyramídu postavili pre SnofruaMinister pre pamiatky Chálid Anání povedal novinárom, že ľudia môžu navštíviť známu Lomenú pyramídu a tiež ďalšiu v nekropole Dahšúr, ktorá je súčasťou lokality Svetového dedičstva UNESCO, známej ako Mennoferská nekropola.

Lomenú pyramídu postavili okolo roku 2600 pred naším letopočtom pre faraóna Snofrua. Návštevníci môžu do pyramídy vojsť zo severnej strany a 79 metrov dlhým úzkym tunelom vstúpiť do dvoch komôr.

 

 

Egyptskí archeológovia našli aj sarkofágy


Anání zároveň oznámil, že egyptskí archeológovia v oblasti našli kamenné, hlinené a drevené sarkofágy, pričom v niektorých z nich boli aj múmie.

Objavili aj drevené pohrebné masky a náradie na opracovávanie kameňa, ktoré datujú do Neskorého obdobia, približne do rokov 664 - 332 pred naším letopočtom.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Egypt po prvý raz od šesťdesiatych rokov otvoril dve z najstarších pyramíd © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezabudnuteľná herečka Eva Krížíková oslavuje 85 rokov
<< predchádzajúci článok
Slovenský rekord: Marhuľový lekvár v Turzovke varilo viac ako 305 ľudí

Video: Egypt po prvý raz od šesťdesiatych rokov otvoril dve z najstarších pyramíd - diskusné fórum čitateľov