17. novembra 2012

Vo francúzskej najvyššej súťaži - Ligue 1 sa v sobotu zrodilo prekvapenie na úkor favorizovaného Paríža Saint Germain, ktorý doma prehral so Stade Rennes 1:2. Skóre duelu otvoril v 14. ...

futbal PARÍŽ 17. novembra (WEBNOVINY) - Vo francúzskej najvyššej súťaži - Ligue 1 sa v sobotu zrodilo prekvapenie na úkor favorizovaného Paríža Saint Germain, ktorý doma prehral so Stade Rennes 1:2.

Skóre duelu otvoril v 14. minúte hosťujúci Alessandrini. O sedem minút neskôr vyrovnal na 1:1 Nene. Ešte v prvom dejstve však rozhodol o víťazstve Rennes Feret, ktorý sa trafil v 35. minúte.

Domácim futbalistom chýbala ich najväčšia hviezda Zlatan Ibrahimovič. Švédsky kanionier sa cez týždeň blysol štyrmi gólmi v zápase "Tre Kronor" s Anglickom. "Lahôdkový" bol najmä jeho posledný presný zásah, kedy z takmer 25 metrov prekonal nožničkami brankára "Albionu".

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 13. kola Ligue 1:

Paríž St. Germain - Stade Rennes 1:2 (1:2)
Góly: 21. Nene - 14. Alessandrini, 35. Feret, ČK: 26. Costil, 52. Makoun (obaja Rennes) po druhej ŽK

AJ Ajaccio - FC Sochaux 0:1 (0:1)
Gól: 10. Bouhours (vlastný)

Stade Brest - SC Bastia 3:0 (1:0)
Góly: 44. a 67. L. Touré, 61. Ben Basat (z pok. kopu), ČK: 51. Marque (Bastia)

Évian TG - AS Saint-Étienne 2:2 (0:2)
Góly: 48. Rabiu, 80. Angoula - 10. a 28. Gradel

ESTAC Troyes - AS Nancy 3:3 (1:3)
Góly: 82. a 87. Nivet (druhý z pok. kopu), 20. N'Goyi - 32. Puygrenier, 34. Mollo, 45.+ André Luiz

FC Valenciennes - HSC Montpellier 1:1 (1:1)
Góly: 39. Pujol - 16. Charbonnier, ČK: 57. Saihi (Montpellier)