11. januára 2014

V piatkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa predstavili dvaja slovenskí obrancovia. Martin Marinčin dva razy zohrieval trestnú lavicu Edmontonu, ktorý si doma poradil s Pittsburghom 4:3 ...

blues canucks vancouver NEW YORK 11. januára (WEBNOVINY) - V piatkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa predstavili dvaja slovenskí obrancovia.

Martin Marinčin dva razy zohrieval trestnú lavicu Edmontonu, ktorý si doma poradil s Pittsburghom 4:3 po predĺžení, hoci priebežne mal manko 0:2. Carolina aj s Andrejom Sekerom v akcii prehrala na ľade Columbusu 0:3.

Brankár Sergej Bobrovskij si poradil so všetkými 36 pokusmi Hurricanes, dosiahol druhý shutout v tejto sezóne. Na hodnote sedem sa skončila séria úspechov tímu St. Louis Blues, ktorý vonku podľahol Vancouveru 1:2.

Hostia predtým naposledy absolvovali zápas bez bodového zisku 18. decembra. V ich bránke tentoraz nedostal príležitosť Jaroslav Halák. New York Islanders triumfovali nad Coloradom 2:1 po predĺžení, u súperov bodovali šiesty raz v rade.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Washington - Toronto 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 27. Ovečkin (Grabovskij, M. Green), 45. Nicklas Bäckström, 52. J. Ward (Johansson, Ovečkin) - 30. Van Riemsdyk (Kessel, Bozak), 41. Kessel (Van Riemsdyk, Gunnarsson)

Edmonton - Pittsburgh 4:3 po predĺžení (0:0, 0:2, 3:1 - 1:0)
Góly: 41. Nugent-Hopkins (Eberle, J. Schultz), 51. Hall (Nugent-Hopkins, Gagner), 59. Belov (Hemský, Arcobello), 62. Nugent-Hopkins (Eberle, J. Schultz) - 23. Neal (Malkin), 28. Crosby (Gibbons, Niskanen), 53. Letang (Crosby)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 15:41 min a ďalšie štyri minúty sedel na trestnej lavici.

New York Rangers - Dallas 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 12. Callahan (B. Richards, Pouliot), 29. Brassard (Zuccarello, B. Richards), 59. Rick Nash (Kreider, Stepan) - 5. Eakin (Garbutt, Jamie Benn), 24. Garbutt (Roussel, Eakin)

Vancouver - St. Louis 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 22. Dalpe (D. Sedin, H. Sedin), 46. Santorelli (Garrison) - 28. Pietrangelo (Bouwmeester, Berglund)

Colorado - New York Islanders 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 39. MacKinnon (Benoit, J. McGinn) - 45. Nelson (Dehaan, Nielsen), 62. Grabner (Strait)

Columbus - Carolina 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 15. Jenner, 17. Dubinsky (Atkinson, Ťutin), 46. Atkinson (Letestu, R. Murray)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 20:45 min, mal mínusový bod a 2 strely.