24. mája 2013

Hokejisti Detroitu vyhrali nad Chicagom tretí zápas v rade a po výhre 2:0 vedú v semifinálovej sérii Západnej konferencie NHL už 3:1. Rovnaký stav je aj vo Východnej konferencii medzi Bostonom ...

kreider chara rask DETROIT 24. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Detroitu vyhrali nad Chicagom tretí zápas v rade a po výhre 2:0 vedú v semifinálovej sérii Západnej konferencie NHL už 3:1.

Rovnaký stav je aj vo Východnej konferencii medzi Bostonom a New York Rangers. Bruins viedli vo štvrtok v Madison Square Garden 2:0 a aj vďaka asistencii Zdena Cháru i 3:2, ale domáci napokon prvý mečbal súpera odvrátili a vynútili si sobotňajšie pokračovanie série.

Favorizované Chicago nezvládlo ani druhý duel na ľade Detroitu. Red Wings od začiatku tvrdo pracovali a vďaka veľkému tímovému úsiliu zdolali súpera 2:0.

Brankár Jimmy Howard mal 28 úspešných zákrokov a dosiahol druhý shutout kariéry v play-off. Víťazný gól si pripísal v 31. min Jakub Kindl.

V poslednej minúte potom trafil prázdnu bránku aj Daniel Cleary. Michal Handzuš odohral 15:32 min a mal štyri strelecké pokusy, Marián Hossa počas takmer 19 minút ohrozil bránku Detroitu len raz.

Zdeno Chára strávil na ľade New Yorku Rangers takmer 32 minút. Víťaza duelu určilo až predĺženie. V 68. min sa presadil Chris Kreider. Domáci Rangers takmer celý zápas prehrávali (0:2, 2:3), ale aj vďaka Henrikovi Lundqvistovi v bránke (37 zákrokov) sa napokon radovali z prvého úspechu v sérii.

Výsledky štvrtkových stretnutí 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA - semifinále:

New York Rangers - Boston 4:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0) - stav série: 1:3
Góly: 29. Hagelin (Brassard, Hamrlík), 42. Stepan, 50. B. Boyle (Stepan, Brassard), 68. Kreider (Rick Nash, R. McDonagh) - 25. Horton (Krejčí, Marchand), 28. Krug (Seguin, Horton), 49. Seguin (D. Hamilton, CHÁRA)