Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

26. marca 2019

Video: Huawei predstavuje nové smartfóny série P30, ktoré posúvajú limity mobilnej fotografie


Tagy: HUAWEI P30

Spoločnosť Huawei dnes na tlačovej konferencii v Paríži predstavila dvojicu smartfónov P30 a P30 Pro.Zdieľať
Huawei predstavuje nové smartfóny série P30, ktoré posúvajú limity mobilnej fotografie

Ide o najpokrokovejšie foto smartfóny, aké kedy výrobca uviedol. Vďaka množstvu inovatívnych technológií snímania a spracovania obrazu nadchnú aj najnáročnejších používateľov.

 

„Najnovšia séria Huawei P30 predstavuje zásadný posun po desaťročiach vývoja technológie digitálnych fotoaparátov. Jej schopnosti prepíšu pravidlá a zmenia vnímanie spotrebiteľov v oblasti mobilnej fotografie. Inovácie, ako napríklad snímač Huawei SuperSpectrum Sensor či objektív SuperZoom Lens, posúvajú latku vyššie nielen v oblasti fotografie, ale výrazne zlepšujú aj snímanie videí. Séria P30 svojimi schopnosťami reprodukcie obrazu nastavuje štandard pre niekoľko nasledujúcich generácií smartfónov,“ povedal na margo dvojice noviniek Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group.

 

Revolúcia v mobilnom fotografovaní

 

Séria Huawei P30 otvára úplne nové dimenzie fotografovania smartfónom. Vybavenejší z dvojice, Huawei P30 Pro, je osadený novým systémom Leica Quad Camera, ktorý pozostáva zo štyroch objektívov: hlavný fotoaparát s rozlíšením 40 Mpx a snímačom Huawei SuperSpectrum, ultra širokouhlý objektív s rozlíšením 20 Mpx, teleobjektív s rozlíšením 8 Mpx a objektív Huawei Time-of-Flight (ToF). Nechýba ani 32 Mpx snímač na prednej strane smartfónu, ktorý sa stará o selfie zábery ako zo štúdia.

 

Snímač SuperSpectrum s veľkosťou 1 / 1,7” zachytáva svetlo úplne novým spôsobom. Senzor RYYB SuperSpectrum sa líši od tradičného filtra RGBG Bayer tým, že nahrádza zelené pixely žltými. Tým sa dosahuje vysoká maximálna hodnota ISO 204 800 (P30) a 409 600 (P30 Pro). Vďaka tomuto pokroku v technológii snímačov spolu s používaním väčších pixelov zhotovujú smartfóny radu P30 ešte lepšie zábery a videá v širokom spektre scenárov a svetelných podmienok.

 

Senzor s clonou f/ 1.6 sa stará o ultra široké snímky, ktoré zachytia viac zo sveta, ktorý vidíme. V spolupráci s veľkým snímačom RYYB a kombináciou optickej stabilizácie s asistenciou umelej inteligencie (AIS + OIS) prináša Huawei P30 Pro jasnejšie zábery v akýchkoľvek svetelných podmienkach. Dokonca aj v noci sú zábery z ruky (bez použitia statívu) zachytené mimoriadne detailne.

 

Úplne nový objektív Huawei SuperZoom prináša doteraz nevídané možnosti priblíženia, a to pri zachovaní minimalistického dizajnu zariadenia. SuperZoom podporuje zväčšenie až 5-násobným optickým zoomom, 10-násobným hybridným zoomom bez straty kvality a 50-násobným digitálnym zoomom, ktorý dosahuje prostredníctvom periskopového dizajnu. Hranatý prvok v teleobjektíve ohýba svetlo v pravom uhle, aby sa maximalizovala ohnisková vzdialenosť pri minimalizovaní výšky fotoaparátu a bez narušenia konštrukcie zariadenia.

Huawei predstavuje nové smartfóny série P30, ktoré posúvajú limity mobilnej fotografie

“Nový objektív Huawei SuperZoom je ďalším krokom v evolúcii fotoaparátov umiestnených v smartfónoch Huawei. Jeho jedinečný dizajn umožňuje používať pokročilý zoomový objektív obsahujúci viaceré optické prvky bez toho, aby sa zväčšila hrúbka samotného zariadenia alebo bol použitý objektív, ktorý by vystupoval nadmerne z konštrukcie smartfónu,” povedal Ondrej Ličko, produktový manažér spoločnosti Huawei na Slovensku.

 

Top model P30 Pro sa navyše môže pochváliť unikátnym snímačom Huawei Time-of-Flight (ToF), ktorý zachytáva informácie o hĺbke poľa a umožňuje mimoriadne precízne rozčlenenie obrazu. Vďaka presnému meraniu vzdialenosti snímač dokáže simulovať viacero úrovní bokeh efektu - od zaostreného pozadia až po krémové rozostrenie v štýle Leica.

 

Huawei AI HDR + umožňuje ako prednému, tak aj zadným objektívom efektívne kombinovať viacero fotografií zhotovených v rýchlom slede, aby sa optimalizovali preexponované a podsvietené snímky. Režim Super Portrait zas dokáže zachytiť aj drobné detaily - napríklad pramene vlasov na tvári.

 

Video štúdio priamo v telefóne

 

Séria Huawei P30 predstavuje novú éru nakrúcania videí smartfónom. Tvorcovia jej nadelili bohatú nádielku funkcií, ktoré z nej robia perfektný nástroj na zvečňovanie pohyblivých obrázkov. Senzor Huawei SuperSpectrum umožňuje zachytiť videozáznamy s nízkym osvetlením, vďaka čomu nočné scény vyzerajú ostro a čisto. Huawei AIS a OIS teraz podporujú stabilizáciu pre všetky nastavenia zachytávania videa pre stabilné snímanie za každých okolností.

 

Objektív SuperZoom sa pre zmenu stará o ostré zábery zblízka. AI Movie Editor automaticky identifikuje akčné sekvencie, dokáže pridať hudbu na pozadí a nechýba ani možnosť doplniť výsledné dielo o špeciálne efekty, ako je časozberný a pomalý pohyb.

 

Dva pohľady sú lepšie ako jeden. Huawei Dual-View1 režim je úplná novinka, ktorá prináša nový pohľad na snímanie videa. Zariadenia série Huawei P30 umožňujú využívať dva zadné snímače na záznam rôznych videí súčasne. V režime Dual-View môžete nasnímať ultra širokouhlý klip a zároveň záber so zoomom a nemusíte si už vyberať medzi panorámou a detailom.

 

Spojenie dizajnu a inovácií

 

Séria P30 nadväzuje na dizajnovú filozofiu radu P a minimalistickú estetiku dopĺňa o pôsobivé farebné prevedenia, inšpirované prírodou. Oba smartfóny - 6,1-palcový P30 aj 6,47-palcový P30 Pro - dostali displej FHD+ s mimoriadne jemným rozlíšením (2340x1080px). Ten zaberá takmer celú prednú plochu smartfónov a narúša ho iba miniatúrne vykrojenie, do ktorého sa nasťahovala predná kamera a senzory potrebné na bezpečné a efektívne odomykanie tvárou.

 

Inovácie sú základom DNA Huawei a nová séria smartfónov to len potvrdzuje. Huawei P30 a P30 Pro sú vybavené špičkovými funkciami, ktoré ich odlišujú od konkurencie nielen v oblasti výkonu a efektivity:

 

 • Obe novinky poháňa procesor Kirin 980, ktorý ponúka maximálny výkon s prvotriednou účinnosťou. Čipset vyrobený 7nm technológiou s Dual-NPU podporuje rýchlejšie rozpoznávanie obrazu.
   
 • Séria Huawei P30 je dodávaná s nadstavbou EMUI 9.1. Najnovší operačný systém podporuje aj Huawei Share OneHop pre bezproblémové zdieľanie súborov medzi smartfónmi Huawei a počítačmi.
 • 40W supernabíjanie doplní 70% kapacity batérie za 30 minút, batérie s veľkou kapacitou 4200 mAh (v prípade modelu P30 Pro), resp. 3650 mAh ( model P30) naznačujú mimoriadnu výdrž smartfónov. Na jedno nabitie zvládnu viac ako deň intenzívneho používania.
 • Súčasťou modelu P30 Pro je chladiaci systém Huawei SuperCool, ktorý efektívne riadi a odvádza teplo.
 • Obe zariadenia sú dodávané so sadou pokročilých bezdrôtových komunikačných funkcií podporujúcich pripojenie Dual SIM a Dual VoLTE.
   

   

  Cena a dostupnosť

   

  Od dnešného dňa majú záujemcovia možnosť si novinky predobjednať a získať hodnotné príslušenstvo navyše. Pri predobjednávke modelu P30 alebo P30 Pro prostredníctvom slovenských operátorov získate k smartfónu aj inteligentné hodinky Huawei Watch GT a nárok na bezplatnú výmenu displeja po dobu 90 dní odo dňa registrácie v aplikácií HiCare. Pre získanie možnosti bezplatnej výmeny displeja je potrebné zaregistrovať sa najneskôr 15.4.2019.

   

  Oficiálny predaj smartfónov Huawei P30 a Huawei P30 Pro na Slovensku štartuje 1. apríla. Operátor Orange zaradí dvojicu noviniek do ponuky 3. apríla. K dispozícii budú farebné prevedenia Breathing Crystal, Aurora a Black. Odporúčaná maloobchodná cena modelu P30 je 699 eur, za model P30 Pro zaplatia záujemcovia 899 eur (6 + 128 GB verzia), resp. 999 eur (8 + 256 GB verzia).

   

1 niektoré funkcie budú doplnené neskoršími softvérovými aktualizáciami

HUAWEI P30 Series Specifications

 

                                                                         HUAWEI P30                                              HUAWEI P30 Pro                           

 

Size

149.1 mm x 71.36 mm x 7.57 mm (L x W x D)

158.0 mm x 73.4 mm x 8.41 mm (L x W x D)

Weight

Approx. 165g (including the battery)

Approx. 192g (including the battery)

Colors

Breathing Crystal, Amber Sunrise, Aurora, Pearl White and Black

Breathing Crystal, Amber Sunrise, Aurora, Pearl White and Black

Display

6.1-inch FHD+ (2340x1080) Dewdrop Display*

OLED

16.7 million colors, DCI-P3 wide color gamut

6.47-inch FHD+ (2340x1080) Dewdrop Display*

Curved OLED

16.7 million colors, DCI-P3 wide color gamut

Water and Dust Resistant

IP53^

IP68&

CPU

Kirin 980 octa-core processor

2x Cortex-A76 Based 2.6GHz + 2x Cortex-A76 Based 1.92GHz + 4x Cortex-A55 1.8GHz

Kirin 980 octa-core processor

2x Cortex-A76 Based 2.6GHz + 2x Cortex-A76 Based 1.92GHz + 4x Cortex-A55 1.8GHz

GPU

Mali-G76

Mali-G76

NPU

Dual-NPU

Dual-NPU

Operating System

EMUI 9.1 (Android™ 9)

EMUI 9.1 (Android™ 9)

RAM and Storage

8GB RAM + 64GB ROM

6GB RAM + 128GB ROM

8GB RAM + 128GB ROM

8GB RAM + 256GB ROM

8GB RAM + 128GB ROM

8GB RAM + 256GB ROM

8GB RAM + 512GB ROM

6GB RAM + 128GB ROM

Connectivity

802.11a/b/g/n/ac (wave 2), 2.4GHz and 5GHz

BT5.0, BLE, SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC and HWA audio

Type-C, USB 3.1 GEN1%

3.5mm audio jack

PC data synchronization

802.11a/b/g/n/ac (wave2), 2.4GHz and 5GHz

BT5.0, BLE, SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC and HWA audio

Type-C, USB 3.1 GEN1%  

Type-C earjack

PC data synchronization

NFC

Read Write mode / Peer to Peer mode / Card Emulation mode (payment by SIM card# or HCE) are supported

Read Write mode / Peer to Peer mode / Card Emulation mode (payment by SIM card# or HCE) are supported

Location

GPS (L1+L5 Dual Band) / AGPS / Glonass / Beidou / Galileo (E1+E5a Dual Band) / QZSS (L1+L5 Dual Band)

GPS (L1+L5 Dual Band) / AGPS / Glonass / Beidou / Galileo (E1+E5a Dual Band) / QZSS (L1+L5 Dual Band)

Sensors

Ambient Light Sensor

In-Screen Fingerprint Sensor

Gyroscope

Compass

Proximity Sensor

Gravity Sensor

Hall Sensor

Laser Sensor

Color Temperature Sensor

Ambient Light Sensor

In-Screen Fingerprint Sensor

Gyroscope

Compass

Proximity Sensor

Gravity Sensor

Hall Sensor

Infrared Sensor

Color Temperature Sensor

Camera

Front:

32MP, f/2.0

 

Rear:

Leica Triple Camera:

40MP (Wide Angle Lens, f/1.8)

16MP (Ultra Wide Angle Lens, f/2.2)

8MP (Telephoto, f/2.4, OIS)

AF (Laser AF/PDAF/CDAF)

HUAWEI AIS

Front:

32MP, f/2.0

 

Rear:

Leica Quad Camera:

40MP (Wide Angle Lens, f/1.6, OIS)

20MP (Ultra Wide Angle Lens, f/2.2)

8MP (Telephoto, f/3.4, OIS)

HUAWEI Time-of-Flight (TOF) Camera

AF (PDAF/CDAF)

HUAWEI AIS

Battery

3,650mAh (typical value)

HUAWEI SuperCharge

4,200mAh (typical value)

HUAWEI SuperCharge (Max 40W)

HUAWEI Wireless Quick Charge (15W)@


Tagy: HUAWEI P30
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Huawei predstavuje Mate X, najrýchlejší 5G skladací smartfón na svet (24. 2. 2019)
 Multimediálny kráľ s nekompromisným zvukom: Huawei predstavuje tablet MediaPad M5 lite, ocenený na CES 2019 (18. 1. 2019)
 Huawei získal patent na funkčný grafén (10. 1. 2019)
 Video: Huawei Mate 20 Pro, najvýkonnejší smartfón, aký kedy Huawei vyrobil, je nabitý najnovšími technológiami (16. 10. 2018)
 Video: Najnovšie užívateľské prostredie EMUI 9.0 od Huawei je ešte rýchlej-šie a pohodlnejšie (8. 10. 2018)
 Huawei predstavuje revolučný herný upgrade GPU Turbo, ktorý zvyšuje výkon smartfónu pri hraní hier (9. 8. 2018)
 Huawei prekročil hranicu 100 miliónov predaných smartfónov (30. 7. 2018)
 Huawei Next Image: Pochváľte sa najlepšími fotkami z mobilu a vyhrajte 10 000 eur (16. 7. 2018)
 4 tipy pre začínajúcich foodblogerov: Ako zhotoviť dokonalé zábery jedla? (25. 6. 2018)
 Nový rad smartfónov Huawei Y prináša moderné funkcie v dostupnom balení (11. 6. 2018)nasledujúci článok >>
RTVS v stredu uvedie dokument a diskusiu o Jozefovi Gabčíkovi
<< predchádzajúci článok
Dostane na slobodu vrahyňu?!

Video: Huawei predstavuje nové smartfóny série P30, ktoré posúvajú limity mobilnej fotografie - diskusné fórum čitateľov