Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

08. októbra 2018

Video: Najnovšie užívateľské prostredie EMUI 9.0 od Huawei je ešte rýchlej-šie a pohodlnejšieSpoločnosť Huawei, druhý najväčší výrobca smartfónov na svete, predstavila najnovšiu generáciu svojho užívateľského prostredia EMUI, ktorá dostala označenie 9.0.Zdieľať
Najnovšie užívateľské prostredie EMUI 9.0 od Huawei je ešte rýchlej-šie a pohodlnejšie

Používateľom prináša ešte jednoduchšie ovládanie, rýchlejšie spúšťanie aplikácií a celkovo príjemnejší kontakt so zariadením.

 

Prvá verzia EMUI uzrela svetlo sveta v roku 2012, na jej vývoji Huawei nepretržite pracuje už šesť rokov. O novinke výrobca hovorí, že je dosiaľ najpokročilejším užívateľským rozhraním, aké kedy vytvoril.

 

EMUI 9.0 dokáže, napríklad, spúšťať aplikácie ešte rýchlejšie ako predchodca s číselným označením 8.1. Navyše sa jeho predstavením Huawei stal jedným z prvých výrobcov, ktorí na trh prinášajú rozhranie založené na novej verzii operačného systému Android s označením Pie.

 

Ešte intuitívnejšie používanie

 

Za každým vylepšením softvérovej nadstavby operačného systému sa skrýva jediné: snaha spoločnosti Huawei spríjemniť používateľom jej zariadení život a činnosti, na ktoré ich používajú.

 

Pri vývoji EMUI 9.0 tvorcovia vo veľkom čerpali z prírody. Vyzváňacie tóny boli inšpirované známymi zvukmi zo skutočného sveta, nové sú tiež dizajnové prvky používateľského rozhrania, ktoré využívajú prírodné scenérie v predvolených portrétoch volajúceho.

 

Hoci je novinka jedným z najkomplexnejších softvérových systémov súčasnosti, jej užívatelia zaiste uvítajú jednoduchosť používania. Vylepšená navigácia v systéme umožňuje ovládanie gestami, a rôzne súvisiace funkcie v EMUI 9.0 používajú rovnaký dizajnový jazyk, takže ovládanie zariadenia sa pre používateľov stáva oveľa intuitívnejším.

 

Podarilo sa tiež zredukovať počet položiek v systéme o 10 % z pôvodných 940 na 843. Teraz si, napríklad, užívatelia môžu namiesto jednotlivého nastavenia GPS, WLAN a lokalizačných služieb, nastaviť všetky tieto funkcie naraz, bez zbytočného preklikávania sa.

 

Výkon, ktorý pocítite

 

Jednou z priorít vývojárov novej verzie užívateľskej nadstavby bolo priniesť ešte rýchlejší systém. Zvýšenie výkonu novinky je zrejmé najmä v porovnaní s predchodcom. EMUI 9.0 zvládne spustiť populárne aplikácie, ako napríklad Instagram či Spotify, až o 12,9 % rýchlejšie.

 

Najnovšia verzia užívateľského prostredia prináša tiež druhú generáciu inovatívnej technológie GPU Turbo. Verzia 2.0 dokáže zdokonaliť dotykové ovládanie v hrách a funguje v spolupráci s funkciou App Assistant, vďaka čomu bude hranie mobilných hier ešte plynulejšie.

 

Vďaka spojeniu vylepšeného užívateľského prostredia s vysokým výkonom ponúka EMUI 9.0 jednoduchý a zároveň intuitívny operačný systém, ktorý v súčasnosti len ťažko hľadá konkurenciu. EMUI 9.0 je teraz k dispozícii pre modely Huawei P20 Pro, Huawei P20, Huawei Mate 10 Pro a Huawei Mate 10. Očakáva sa, že mnohé ďalšie modely Huawei dostanú možnosť softvérového updateu do konca kalendárneho roka.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Huawei predstavuje revolučný herný upgrade GPU Turbo, ktorý zvyšuje výkon smartfónu pri hraní hier (9. 8. 2018)
 Huawei prekročil hranicu 100 miliónov predaných smartfónov (30. 7. 2018)
 Huawei Next Image: Pochváľte sa najlepšími fotkami z mobilu a vyhrajte 10 000 eur (16. 7. 2018)
 4 tipy pre začínajúcich foodblogerov: Ako zhotoviť dokonalé zábery jedla? (25. 6. 2018)
 Nový rad smartfónov Huawei Y prináša moderné funkcie v dostupnom balení (11. 6. 2018)
 Video: 4 menej známe vychytávky pri fotení s Huawei P20 Pro (31. 5. 2018)
 Huawei ako jediná čínska značka zabodoval v rebríčku Forbes (31. 5. 2018)
 Huawei P20 Pro a P20 potvrdzujú status kráľov fotomobilov: Novinky ovládli rebríček VCX (29. 5. 2018)
 Smartfóny nového radu Huawei P20 prekonávajú predajné rekordy (4. 5. 2018)
 Huawei spustil cloudovú službu Huawei Mobile Cloud (27. 4. 2018)nasledujúci článok >>
RTVS ukončila spoluprácu s moderátorom B. Dobšinským
<< predchádzajúci článok
Doktor Ox - muzikálová komédia, v ktorej každý môže milovať koho chce

Video: Najnovšie užívateľské prostredie EMUI 9.0 od Huawei je ešte rýchlej-šie a pohodlnejšie - diskusné fórum čitateľov