28. apríla 2013

V nedeľu bolo v Serie A na programe sedem zápasov 34. kola. Hralo sa aj turínske derby, v ktorom líder tabuľky - Juventus, rozhodol o svojom víťazstve nad mestským rivalom až v závere duelu. V 86. minúte ...

juventus turin RÍM 28. apríla (WEBNOVINY) - V nedeľu bolo v Serie A na programe sedem zápasov 34. kola. Hralo sa aj turínske derby, v ktorom líder tabuľky - Juventus, rozhodol o svojom víťazstve nad mestským rivalom až v závere duelu. V 86. minúte otvoril skóre Vidal a v nadstavenom času pridal gólovú poistku Marchisio.

"Stará dáma" má na čele tabuľky 11-bodový náskok pred druhým Neapolom. "Hamšíkovci" v sobotu vyhrali na trávniku poslednej Pescary 3:0.

O tretie mieste zaručujúce účasť v Lige majstrov bojujú AC Miláno a AC Fiorentina. Kým "Fialky" vyhrali jasne v Janove nad Sampdoriou 3:0, "rossoneri" v súboji s Cataniou dvakrát prehrávali (0:1 a 1:2). Nakoniec sa však tešili z víťazstva 4:2. Dvomi gólmi sa blysol Pazzini, po jednom presnom zásahu pridali Flagmini a Balotelli.

Hetrikom sa v nedeľu blysol útočník "vlkov" Osvaldo. AS Rím zdolal na domácom trávniku zachraňujúcu sa Sienu 4:0.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 34. kola Serie A:

AC Miláno - Catania 4:2 (1:1)
Góly: 74. a 77. Pazzini, 45. Flamini, 90.+ Balotelli (z pok. kopu) - 30. Legrottaglie, 65. Bergessio

AS Rím - Siena 4:0 (3:0)
Góly: 14., 41. a 67. Osvaldo, 16. Lamela

Chievo - FC Janov 0:1 (0:0)
Gól: 73. Borriello
Pavol Farkaš (Chievo) a Juraj Kucka (Janov) presedeli celý duel na lavičke náhradníkov.

Palermo - Inter Miláno 1:0 (1:0)
Gól: 10. Iličič

Sampdoria Janov - Fiorentina 0:3 (0:2)
Góly: 36. Cuadrado, 41. Ljajič, 73. A. Aquilani, ČK: 50. Gastaldello (Sampdoria)

FC Turín - Juventus Turín 0:2 (0:0)
Góly: 86. Vidal, 90.+ Marchisio, ČK: 90. Glik (FC Turín)

Parma - Lazio Rím 0:0
ČK: 90.+ Biava (Lazio)