27. januára 2013

V nedeľňajších zápasoch Primera División predviedli najväčšie hviezdy súťaže veľkú gólovú šou. Cristiano Ronaldo z Realu Madrid zostrelil hetrikom Getafe. Portugalčan ho dosiahol v ...

messironaldo MADRID 27. januára (WEBNOVINY) - V nedeľňajších zápasoch Primera División predviedli najväčšie hviezdy súťaže veľkú gólovú šou.

Cristiano Ronaldo z Realu Madrid zostrelil hetrikom Getafe. Portugalčan ho dosiahol v priebehu necelých desatich minút, keď postupne brankára Moyu prekonal v 62., 65. a 71. minúte. Ešte predtým si dal na štadióne Santiaga Bernabeua vlastný gól Varela. "Biely balet" tak v stretnutí 21. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže zvíťazil 4:0. Ronaldo má na svojom konte v tejto sezóne už 21 gólov a v tabuľke kanonierov La Ligy mu patrí 2. miesto za Lionelom Messim.

Famózny Argentínčan a štvornásobný držitel Zlatej lopty opäť potvrdil, prečo je na prvom mieste pred Ronaldom. Štvornásobný držiteľ Zlatej lopty Messi, dal v nedeľu ešte o jeden gól viac a spolu ich už strelil v tomto ročníku Primera Divisiíon 33. Barcelona najmä jeho zásluhou porazila Osasunu 5:1 a na čele tabuľky má pohodlný jedenásťbodový náskok pred Atléticom Madrid.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 21. kola Primera División:

FC Barcelona - Osasuna Pamplona 5:1 (3:1)
Góly: 11., 28., 56. a 58. Messi (druhý z pok. kopu), 40. Pedro Rodríguez - 24. Loé, ČK: 27. Arribas (Osasuna)

Real Madrid - Getafe 4:0 (0:0)
Góly: 62., 65. a 71. (tretí z pok. kopu) Cristiano Ronaldo, 53. J. Valera (vl.)

Rayo Vallecano - Betis Sevilla 3:0 (1:0)
Góly: 3. Piti (z pok. kopu), 64. Delibašič, 83. José Carlos Fernández Vázquez