22. februára 2012

V utorňajších stretnutiach zámorskej NHL sa bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti. Michal Handzuš asistenciou pri góle na 2:4 zmiernil prehru San Jose 3:6 na ľade Columbusu. Andrej ...

handzus NEW YORK 22. februára (WEBNOVINY) - V utorňajších stretnutiach zámorskej NHL sa bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti.

Michal Handzuš asistenciou pri góle na 2:4 zmiernil prehru San Jose 3:6 na ľade Columbusu. Andrej Meszároš mal podiel na presnom zásahu Philadelphie na 3:3 vonku proti Winnipegu a "letci" napokon zvíťazili 5:4 po predĺžení zásluhou českého veterána Jaromíra Jágra. Hostia si pritom vynútili nadstavený čas až desať sekúnd pred treťou sirénou.

Handzuš má v tejto sezóne profiligy bilanciu 7+16, Meszároš sa posunul na 6+15. V bránke Montrealu proti Dallasu nedostal príležitosť Peter Budaj, domáci prehrali 0:3. Svoj 41. aj 42. gól v tomto ročníku súťaže si pripísal líder poradia kanonierov Steven Stamkos, Tampa Bay najmä zásluhou jeho efektivity zvíťazila pred vlastným publikom 3:2 nad Anaheimom.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo - New York Islanders 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Toronto - New Jersey 3:4 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Pittsburgh - New York Rangers 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Columbus - San Jose 6:3 (4:0, 1:2, 1:1) - Michal Handzuš (San Jose) 0+1

Winnipeg - Philadelphia 4:5 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1

Montreal - Dallas 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Tampa Bay - Anaheim 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Nashville - Vancouver 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Chicago - Detroit 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Calgary - Edmonton 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)

Phoenix - Los Angeles 5:4 po sam. nájazdoch (0:3, 3:1, 1:0 - 0:0, 1:0)