Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

13. septembra 2017

Video: Spoločnosť Samsung uviedla 88-palcový ultraveľký televízor QLED Q9Televízor Q9 má upevniť poprednú pozíciu spoločnosti Samsung na globálnom trhu s prémiovými televízormi.Zdieľať
QLED Q9

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že na severoamerický a kórejský trh uvádza svoj nový 88-palcový televízor QLED Q9. Televízor Q9, ktorý bol už tento rok uvedený na trh v juhovýchodnej Ázii, by mal upevniť poprednú pozíciu spoločnosti Samsung na globálnom trhu s ultraprémiovými televízormi. Ultraveľký televízor bude na Slovensku dostupný u vybraných predajcov v priebehu septembra za odporúčanú maloobchodnú cenu 19 990 €.

 

„Spoločnosť Samsung chce posilniť svoju prítomnosť na trhu ultraprémiových televízorov uvedením ultraveľkých televízorov QLED, ktoré predstavujú dokonalé prepojenie technológie a umenia,“ uviedol Jongsuk Chu, senior viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Sme presvedčení, že náš rad televízorov QLED bude vďaka vynikajúcej kvalite obrazu a inovatívnym funkciám aj naďalej prispievať k rastu tržieb, a upevní tak poprednú pozíciu spoločnosti Samsung na globálnom trhu s televízormi.“

 

Televízor Q9 sa vyznačuje jedinečnou kvalitou obrazu a špičkovým výkonom sprevádzaný elegantným dizajnom, ktorý zohľadňuje obytné priestory užívateľov. Model získal rekordne vysoké hodnotenie najuznávanejšieho nemeckého časopisu o spotrebnej elektronike Video Magazine, ktorý model označil za „modelový príklad HDR TV“.

 

Spoločnosť Samsung reagovala na trvalý spotrebiteľský dopyt po prémiových televízoroch s veľkou obrazovkou a uviedla na celosvetový trh 88-palcový model televízora QLED, ktorý rozširuje súčasnú ponuku v modelovom rade QLED TV, ktorý zahŕňa aj televízory s uhlopriečkou 55, 65 a 75 palcov.

 

Ako jediné televízory, ktoré dokážu pokryť 100 % farebného objemu, reprodukujú modely radu QLED TV vďaka využitiu technológie metal quantum dot obraz v škále sýtych a bohatých farebných odtieňov presne tak, ako bol zamýšľaný. Televízory QLED ponúkajú aj pozoruhodný jas a široký farebný gamut, ktorý umožňuje zobraziť jemné farebné rozdiely a prechody kontrastov aj pri maximálnom jase.

 

Ničím neobmedzovaný 360-stupňový dizajn televízorov QLED vhodne dopĺňa atmosféru miestnosti, v ktorej sú umiestené, a pomocou „neviditeľného“ priehľadného optického kábla z radu „Invisible Connection“ s priemerom 1,88 mm je možné prístroj pripojiť k ďalším periférnym zariadeniam bez obvyklej spleti káblov. Dokonalý dizajn televízorov QLED završuje systém montáže bez medzery, ktorý umožňuje pripevniť televízor tak, aby priliehal tesne pri stene.

 

Univerzálny diaľkový ovládač televízorov QLED užívateľom umožňuje ovládať z jedného miesta televízor aj k nemu pripojené zariadenia.

 

Spoločnosť Samsung v júni v rámci svojej stratégie ponúknuť spotrebiteľom väčšie možnosti voľby veľkosti obrazovky uviedla na trh aj svoj 82-palcový prémiový UHD TV (MU8000).


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Samsung Galaxy Note8, najnovším prírastkom modelového radu Note, môžete robiť veci skutočne vo veľkom formáte (23. 8. 2017)
 Hlasový asistent Bixby je teraz k dispozícii vo viac než 200 krajinách sveta (22. 8. 2017)
 Samsung predstavil nový prenosný SSD disk T5 - Najnovšiu evolúciu v rýchlom a spoľahlivom ukladaní dát (15. 8. 2017)
 Video: Samsung predstavil nove vlajkove lode Galaxy S8 a Galaxy S8+ pozrite si fotky a ceny (29. 3. 2017)
 Samsung Gear 360 mení spôsob zachytávania a zdieľania (22. 2. 2016)
 Samsung odhalil novú generáciu smartfónov Galaxy S7 a Galaxy S7 edge (21. 2. 2016)
 Nová generácia kovových smartfónov Samsung Galaxy A3 a A5 ponúkne špičkový fotoaparát a funkcie prémiových modelov (28. 1. 2016)
 Samsung GALAXY Xcover 3: partner do práce aj nepohody (13. 5. 2015)
 Video: Samsung GALAXY S6 a GALAXY S6 edge definujú nový štandard v oblasti mobilných zariadení (1. 3. 2015)
 Samsung NX500: Prvotriedne vlastnosti profesionálnej NX1 v kompaktnom tele (6. 2. 2015)nasledujúci článok >>
Zákon, ktorý zmení voľbu šéfa RTVS, predloží M. Maďarič čoskoro
<< predchádzajúci článok
Členov súboru Divadla Andreja Bagara v Nitre zvečnili na portrétoch

Video: Spoločnosť Samsung uviedla 88-palcový ultraveľký televízor QLED Q9 - diskusné fórum čitateľov