Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

21. novembra 2021

Video: Stanica Nova sa dištancovala od vyhlásení Janečka na Českom slávikovPražskí hygienici budú okrem toho riešiť aj možné porušenie protiepidemických opatrení počas vyhlasovania tejto ankety, pripomína Český rozhlas.Zdieľať
Janeček

Česká televízna stanica Nova, ktorá v piatok večer odvysielala priamy prenos z odovzdávania cien ankety Český slávik 21, sa v sobotu dištancovala od politických vyhlásení, ktoré v programe zazneli z úst jeho sponzora, miliardára Karla Janečka. Prezentáciu jeho názorov Nova označila za exces, akým chce v budúcnosti zabrániť.

"Program Český slávik je pripravovaný externou firmou, ktorá zodpovedá za obsah a jeho kvalitu. TV Nova nezasahuje do zloženia hostí či do obsahu ich prejavov," uviedla stanica na Twitteri, informuje webový spravodajský portál Novinky.cz.

"Zároveň sa týmto programom potvrdil trend, ktorý nadobúda na intenzite - keď jedinec alebo spoločnosť produkuje alebo vyrába program, v rámci ktorého prezentuje svoje politické či spoločenské názory. Budeme musieť s právnikmi hľadať cestu, či sa dá pri dnešnej mediálnej legislatíve v budúcnosti podobným excesom zabrániť," uvádza sa vo vyhlásení TV stanice Nova.

"Žiadne vyjadrenie od Novy sme zatiaľ nedostali. Podľa zmluvy však na výbere moderátorov a účinkujúcich spolupracujeme rovným dielom a rovnako ho schvaľujeme," povedal Novinkám riaditeľ ankety Český slávik Jakub Horák.

Pražskí hygienici budú okrem toho riešiť aj možné porušenie protiepidemických opatrení počas vyhlasovania tejto ankety, pripomína Český rozhlas.

Matematik a miliardár Karel Janeček, ktorý súťaž sponzoroval, na záver slávnostného programu v príhovore k umelcom a hosťom v sále skritizoval protiepidemické opatrenia vlády, ktoré podľa neho mali zásadný negatívny vplyv na kultúru a viedli k rozdeleniu spoločnosti.

"Nesmieme podľahnúť tomu hroznému tlaku na očkovanie našich detí proti chorobe, ktorá ich nijako neohrozuje," vyhlásil okrem iného 48-ročný Janeček.

Divákov celým prenosom zároveň sprevádzali krátke spoty, v ktorých sa objavovali heslá príhodné skôr pre kandidujúceho politika než kultúrneho mecenáša, napríklad "Sponzorom programu je spoločenský reformátor Karel Janeček. S odvahou meníme našu zem" či "Pod heslom nebáť sa a nekradnúť bojujeme proti korupcii, ktorá ničí ľudské životy a ohýba spravodlivosť. Nadačný fond proti korupcii Karla Janečka", konštatujú Novinky.

V rámci programu bol tiež odvysielaný Janečkov spot, v ktorom miliardár skáče z lietadla a zachraňuje ľudí trpiacich pod prísnymi opatreniami (napríklad zákazom spevu).

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Anketa Český slavík sa vrátila na scénu
<< predchádzajúci článok
Festival pre neprofesionálnych umelcov sa tento rok neuskutoční, dôvodmi sú pandémia a nedostatok financií

Video: Stanica Nova sa dištancovala od vyhlásení Janečka na Českom slávikov - diskusné fórum čitateľov