03. apríla 2016

Henrik Zetterberg (vľavo) a Martin Marinčin bojujú o puk

Henrik Zetterberg (vľavo) a Martin Marinčin bojujú o puk Foto: TASR/AP
New York 3. apríla (TASR) - Hokejisti Pittsburghu postúpili do play off zámorskej NHL desiatykrát za sebou. V noci na nedeľu vyhrali 5:0 na ľade New York Islanders a vo Východnej konferencii sa stali druhým istým účastníkom vyraďovačky po Washingtone. Pomohol k tomu aj kapitán Sidney Crosby, ktorý zaknihoval jubilejnú 600. asistenciu v profilige. Brankár Penguins Matt Murray si udržal čisté konto, "ostrovanom" stále chýba Slovák Jaroslav Halák, medzi žŕdkami tak dostal príležitosť Jean-Francois Berube.

Hokejisti Philadelphie Flyers vydreli v sobotňajšom zápase na domácom ľade nad Ottawou Senators tesné víťazstvo 3:2 a urobili tak dôležitý krok smerom k postupu do play off. Aktuálne si držia siedmu priečku vo Východnej konferencii. Majú na konte rovnako 91 bodov ako ôsmy Detroit, ktorý vyhral v Toronte 3:2, ale dva zápasy k dobru. Za Toronto odohral obranca Martin Marinčin takmer 23 minút, pripísal si plusový bod a tri strely. V drese hostí strávil na ľade útočník Tomáš Tatar vyše 13 minút a získal plusový bod. Na deviatu priečku spadol Boston. Ten na Red Wings stráca bod, ale má zápas k dobru.

Nedarilo sa Edmontonu, ktorý prehral doma s Calgary 0:5, slovenský obranca Oilers Andrej Sekera odohral vyše 19 minút a zaznamenal jeden mínusový bod.

Dallas vyhral v Los Angeles 3:2 a jeho tréner Lindy Ruff dosiahol jubilejné 700. víťazstvo v NHL.